[OL]4you na

Takhle vypadá olympijská kolekce s utajeným poselstvím, podívejte se

Olympiáda, to nejsou jen sportovní výkony, hrdé fandění a radost z úspěchů. Pozornost je před každou velkou akcí upřena na kolekci, kterou olympionici obléknou. Letos se nese ve znamení Made in Czech Republic a opět ji vyrobili v Alpine Pro. Sází na české barvy, Raškovku a ukrývá drobné, leč podstatné poselství...

Jsme Češi
Hlavním motivem olympijské kolekce pro hry v Pekingu je Made in Czech Republic. Tato značka vždy za hranicemi symbolizovala kvalitu, šikovnost i inovace. Olympijská kolekce v sobě tyto hodnoty propojuje, navíc hrdě hlásá: Jsme Češi! O šikovnosti se u nominovaných sportovců pochybovat nedá. A do jednotlivých komponentů kolekce návrháři zapracovali nejnovější nanomateriály, jejichž vývoji se dlouhodobě věnují vědci na Technické univerzitě v Liberci. Kvalitní je rozhodně. Navíc kolekce z velké části vznikala u nás...

Skryté poselství
Grafický motiv, který vytvořil akademický malíř Milan Jaroš, vychází z české vlajky - modrého klínu a červeného a bílého pruhu. Z kombinace těchto prvků vznikl rastr, jehož výřezy se na bílém podkladu objevují na různých částech oblečení. Modré klíny navíc tvoří v celkovém rastru hvězdy, protože každý, kdo reprezentuje naši zemi, je sám o sobě hvězdou v celku českého týmu. To je poselství, které ukrývá letošní olympijská kolekce.

Naši sportovci také oblékají fenomenální Raškovku, jež odkazuje na pokrývku hlavy československého skokana na lyžích Jiřího Rašky. Ten na olympijských hrách v roce 1968 jako první Čechoslovák získal zlatou medaili ze zimních her. Už padesátileté výročí této události sportovci oslavili Raškovkou. Tehdy měla úspěch, proto se, v pozměněné podobě, stala nedílnou součástí i kolekce do Číny.


FOTO: olympijskakolekce.cz

Jak kolekce vypadá
Zimní set Made in Czech Republic je opět z dílny Alpine Pro a návrháři Veronika Paulenová a Patrik Nábělek spojili při jeho vývoji síly s komisí sportovců - lyžařkou Kateřinou Neumannovou, skikrosařem Tomášem Krausem, skifařem Ondřejem Synkem a šéfem české olympijské výpravy Martinem Doktorem. Celá kolekce pro sportovce je navržena tak, aby obstála i v extrémních podmínkách až minus třicet stupňů. Čítá celkem 33 položek oblečení pro ženy i muže a tři druhy obuvi. Nejhodnotnějším arktiklem kolekce je bezesporu nástupový set bundy a kalhot, který se od prvních návrhů až po samotnou výrobu vytvořil v tuzemsku. Bunda s nanomembránou má prodlouženou délku a díky revoluční technologii zaručuje až čtyřikrát vyšší prodyšnost oproti běžným funkčním membránám. Zajímavostí je, že oproti předchozím kolekcím došlo k výraznému zesvětlení modré barvy tak, aby více odpovídala naší vlajce.

Fanděte v olympijské kolekci
Fanoušci zimních sportů a našich reprezentantů si mohou udělat radost. Většina oblečení z olympijské kolekce je totiž běžně k zakoupení. K dostání jsou bavlněná trika s motivem Made in Czech Republic a ikonami zimních sportů, jako mají sportovci, pletené svetry, funkční trika, batohy, pantofle i fandící šály, celkem jde o 25 kusů kolekce. Ty si mohou zakoupit v distribuční síti prodejen a na e-shopu.

reklama