Tip na výlet: Pestrý podzim v botanické zahradě

V pražské Troji budou v září k vidění nejlepší bonsaje z celé republiky, výstava orchidejí, výstava Krása květů a sušených plodů, Dýňový podzim nebo třeba oslavy sklizně na vinici sv. Kláry.

Hana Došlová

Botanická zahrada hl. m. Prahy chystá další ročník přehlídky nejlepších bonsají od předních českých pěstitelů i z vlastních sbírek. Výstava se uskuteční na začátku září, konkrétně od 2. do 5. září, a zahájení bude přítomen japonský velvyslanec, Jeho Excelence Hideo Suzuki, s chotí. Přehlídka včetně doprovodného programu je organizována v úzké spolupráci s Českou bonsajovou asociací a Česko-japonskou společností. I letos na vás čeká bohatý program, který přiblíží jak asijské umění tvarování stromů, tak i japonské kulturní tradice. Chybět nebude tradiční čajový obřad ani speciality japonské kuchyně. Součástí akce je i možnost večerní návštěvy Japonské zahrady. Zájemci si mohou bonsaje a další rostliny, jako například masožravé, na místě ihned zakoupit. Letošní ročník výstavy bonsají bude poprvé soutěžní. Odborná porota, Jeho Excelence Hideo Suzuki a ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumil Černý vyberou ty nejlepší z exponátů. Nebude chybět bubenické vystoupení skupiny Wadaiko yosa-yosa, hrající na japonské bubny, nebo tradiční japonské divadlo kjógen. Připraveny jsou ukázky bojového umění a děti i dospělí si budou moci vyzkoušet, jak se skládá origami.


Podzim bude v trojské botanické zahradě pestrý
V září se v botanické zahradě v pražské Troji návštěvníci rozhodně nudit nebudou. Začne to přehlídkou bonsají. Od 11. září se představí dekorace a práce floristů v rámci výstavy Krása květů a sušených plodů. O víkendu 18. a 19. září si na své přijdou milovníci vína, v trojské zahradě totiž vypuknou Oslavy sklizně na vinici sv. Kláry. Obdivovatelé orchidejí se mohou těšit na konec září. Od 23. září proběhne oblíbená výstava těchto nádherných rostlin, kterým se někdy přezdívá královny květin. Tentokrát se za nimi vydáme do Ekvádoru, který je na orchideje a další exotickou flóru neobyčejně bohatý. Podzimní sezónu pak v říjnu uzavřou tradiční akce Dýňový podzim a Halloween, které jsou velmi oblíbené hlavně mezi dětskými návštěvníky. Podrobné informace o akcích Botanické zahrady Praha najdete zde.

#výlet

reklama

pearl-design
Další články