Top 10 filmů, které byste měli aspoň jednou v životě vidět...

Klub rváčů, Sedm nebo Hříšné noci. Tyto a dalších sedm filmů, kterým podlehl Víťa Hradil, talentovaný režisér a kameraman z Olomouce.

Vít Hradil

Klub rváčů

Ten film měl ve své době strašnou sílu ve své pointě, která časem zeslábla, díky xtero napodobeninám. Co ovšem na filmu nezestárlo a naopak pořád sílí, je sdělení. Nemluvím o technické stránce filmu a hereckých výkonech.

Sedm

Kriminálka všech kriminálek. Nenapodobitelná atmosféra s kulervoucím koncem.

Až na krev

Nejodtažitější, nepříjemný, až na krev zahraný a natočený film, podtržený „nepříjemnou“ hudbou, který nejde dostat z hlavy. Moje srdcovka.

Velká nádhera

Óda na život. Krásná rána. Krásné večery. Krásné ženy... To se musí vidět, na to jedna věta nestačí.

Hříšné noci

Naprosto stylová a geniální satira z pornoprůmyslu obstřelená geniální režií a hereckými výkony.

Wrestler

Nejlepší, nejprocítěnější a nejsmutnější klišé o člověku hledajícím své místo na Zemi, jaké jsem viděl.

Viděl jsem ďábla

Banální, bizarní, brutální a neskutečně zábavný film, že to až není možný.

Oldboy

Jelikož mám slabost pro „revenge“ filmy, tenhle je pro mě jeden z těch, na které se nedá zapomenout. Finále mě rozkousalo na kousky.

Tahle země není pro starý

Novodobý western, zasazený do osmdesátek. Čistá nádhera. Zdánlivě jednoduchý film, prošpikovaný stovkou vlastních skrytých citací.

Nelítostný souboj

Nestárnoucí mistrovské kriminální drama. To, co znamenalo pro předchozí generace Tenkrát na Západě, znamenal v devadesátkách pro mě Nelítostný souboj.

A jaký byl NEJ film roku 2015?

To, co se Fukunagovi opravdu povedlo bravurně vykřesat z filmu (a vůbec v globále filmu) všeobecně za poslední dobu, jsou emoce. Herecké výkony dětí i Elby jsou nepochopitelně reálné, kamera je dokonalá a režisér Fukunaga je mistr s velkým M. Pro mě zážitek roku 2015: válečné drama Bestie bez vlasti.

 

#fight club #filmy #top 10

reklama

Další články