TOPGAL: Správný parťák do školy i do práce

I když jsou prázdniny pro mnohé synonymem relaxu, pro rodiče prvňáčků mohou naopak znamenat stres a zmatek. Co vše budou noví školáčci potřebovat? A jak vybrat tu správnou aktovku? Zjistili jsme pro vás!

Zuzana Zbořilová

Když se řekne „školní aktovka“, vybaví se nám přirozeně značka TOPGAL. Není to pouze z důvodu, že má sídlo ve Šternberku, ale také díky výborné vizibilitě na internetu i v outdoorové reklamě nejen v Olomouckém kraji. Tato firma vznikla již v roce 1993, ale původně se specializovala na koženou galanterii. Přes výrobu turistických batohů se pak rozhodli specializovat právě na školní batohy a doplňky, na které se soustředí dodnes. Velmi úspěšně reprezentují české produkty i na zahraničních trzích – své dceřiné společnosti mají například na Slovensku, v Polsku či Maďarsku.

Vcházíme do firemní prodejny, která se nachází přímo v sídle firmy, mezi nákupními obchody Tesco a Lidl ve Šternberku. Sídlo můžete vidět již z dálky díky obrovským graffiti malbám, kterými jinak nudnou šedou budovu zkrášlili v loňském roce Tom Junker se svými sprejerskými přáteli z celé Evropy.

Dáváme se do řeči s paní Hankou Prekop Dvorskou, která má v TOPGALu na starosti marketing. Je nám velmi sympatické, že vedení firmy je téměř neustále v kontaktu se svými zákazníky – ať už prostřednictvím sociálních sítí a zodpovídáním dotazů rodičům, kteří si nevědí rady s nákupem aktovek a batohů pro prvňáčky, tak i pravidelnými fokusy s jejich uživateli – tedy s dětmi: „Ptáme se dětí od školky až po studenty, jaké se jim líbí barvy, jaké vzory, co by chtěli nosit... Protože oni jsou našimi zákazníky. Pro prvňáčky a pro děti na prvním stupni samozřejmě vybírají maminky, ale i těmto dětem se batohy musí líbit, aby s nimi vydržely chodit aspoň tři roky do školy. Přece jen se jedná o denní chození do školy, 10 měsíců v roce. Vyhýbáme se proto licenčním motivům, ty se dětem velmi rychle omrzí a za chvíli je v módě zase něco jiného,“ vysvětluje Hanka Prekop Dvorská.

Aktovky, batohy, penály, doplňky...

Zboží je ve firemní prodejně chytře rozděleno podle věku a stylu produktů. Najdete zde školní batohy od „prvňáčkovských“ přes středoškolské až po studentské. Jeden stojan je vyhrazen i starším typům batohů, které se doprodávají a které lze zakoupit jen tady. Neposedné děti určitě uvítají i koutek, ve kterém si mohou produkty prozkoumávat, ale také se zabavit grafomotorickými omalovánkami, jež rozvíjejí motorické dovednosti dětí, nebo fixami malovat na mazací zeď. Rodiče se pak v klidu mohou věnovat výběru toho správného batohu.

Kromě školních batohů v TOPGALu najdete téměř vše, co budou vaše děti do školy potřebovat – penály (jednokomorové s klopnou pro prvňáčky i trendy pouzdra pro teenagery), lahve na pití (i krytky), pytlíky na papuče, krabičky na svačinu, kapsy na lavice, pastelkovníky, zástěrky do výtvarky a mnoho dalšího. „Všechny naše batohy mají základní zátěr proti dešti, takže jsou voděodolné. Pozor se musí dávat jen na zipy, které voděodolné nejsou. Při silných lijácích tak doporučujeme použít i pláštěnky na batohy,“ ukazuje nám paní Dvorská šikovné voděodolné pláštěnky. Nás z doplňkového sortimentu zaujaly hlavně přívěsky a cingrlátka na batohy, kterými si děti (a leckdy i jejich maminky) mohou „vytunit“ design svých batohů či kabelek, a Sticky Pins – vtipné samolepky, které se dají lepit na mobil či kamkoliv jinam.  

Jak vybrat batoh pro prvňáčky

Nejčastějším dotazem, který v TOPGALu dostávají od maminek, je, jak správně vybrat batoh pro prvňáčky. Nelze ovšem naprosto jednoznačně odpovědět, protože záleží na mnoha aspektech – především na konstituci dítěte – na jeho velikosti i na délce zad. „Pokud nemáte možnost přijít vyzkoušet batoh i s dítětem, doporučujeme změřit délku jeho zad od horní části ramen po bedra, abychom mohli vybrat odpovídající velikost batohu. Jestli je vaše dítě opravdu drobné, máme v nabídce takový hybrid mezi batůžkem a aktovkou – má jen jednu komoru, do které se díky přepážkám vejde úplně všechno. Na boku má i kapsičku na pití. Tento batůžek má na výšku 37 cm, oproti ostatním, které mají kolem 40 cm. V TOPGALu vyvíjíme tento typ batůžku už mnoho let. Snažili jsme se jej co nejvíce zmenšit a neustále pracujeme na úpravách dle aktuálních požadavků. Šikovný je na něm i hrudní popruh – vhodný zvláště pro drobné děti nebo v zimě, aby dětem batoh nepadal z klouzavých bund. Samozřejmě je vybaven reflexními prvky na ramenou, na boku i s reflexními kolejničkami,“ popisuje Hanka Prekop Dvorská. Velmi důležité je při zkoušení batohu také správně utáhnout ramenní popruhy, aby se batůžek neodchlipoval od zad.

Dalším důležitým aspektem ve výběru správného školního batohu (obzvláště jeho velikosti) jsou požadavky z konkrétní školy, protože to každá škola má jinak. 

Zdraví, bezpečnost a kvalita

Všechny batohy od TOPGALu (od těch nejmenších pro předškoláky až po notebookové a studentské) obsahují zádovou výztuhu, ergonomické tvarování s polstrováním a jsou u nich dodržována všechna zdravotní hlediska. „Batoh by měl sedět na bedrech nad zadečkem – nahoře na popruzích jen regulujete, aby batoh neodstával od ramenou, aby pořádně seděl. Proto si necháváme pravidelně všechny batohy testovat ve Zlíně, díky tomu jsme získali i certifikát Česká kvalita. Testujeme je proto na vše – na potisk, na použité látky, na jejich pevnost, barevnost, na retroreflexní prvky. Aby byly všechny batohy v tom nejlepším pořádku z hlediska zdravotního i kvalitativního,“ zmiňuje Hanka Prekop Dvorská z TOPGALu.

TOPGAL i pro manažery

Jestli jste si mysleli, že TOPGAL má produkty jen pro školáky, jste vedle. Jedním z bestsellerů je totiž batoh na notebook, který si pořizují i mnozí manažeři. Komoru na notebook má šikovně schovanou za zádovými popruhy, takže se nikdo do této kapsy nedostane ani při nepřehledném cestování. Má ale také pevná polstrovaná záda, hliníkovou výztuhu a standardně splňuje všechny parametry dle požadavků na kvalitu. A to se nám na TOPGALu líbí – že si (vedle  zdravotních standardů) zakládá na vlastním zajímavém a neokoukaném designu produktů, díky němuž jeho (nejen malí) zákazníci chodí každý den do školy (či do práce) o něco raději. A my se nedivíme, že e-shop s produkty TOPGAL získal díky spokojenosti zákazníků ocenění Shop Roku 2016 v kategorii Dětské zboží. Zaslouženě!

Prodejna TOPGAL ve Šternberku

Firemní prodejnu TOPGAL ve Šternberku nelze minout. V loňském roce k viditelnosti sídla firmy dopomohli i sprejeři, kteří šedé stěny rozveselili barvenými dětskými motivy. TOPGAL najdete mezi obchodními domy Lidl a Tesco na Nádražní ulici 73 ve Šternberku. Více informací najdete na www.topgal.cz

#topgal #škola #prvňák #základní škola #školáci #školní batoh #batoh #aktovka #školní aktovka

reklama

Olomoucký Business Ples
Další články