[OL]4you na

Turbulentní doba - příležitost, nebo riziko? UP Business Camp zve na bohatý program i souboj startupů

Desátý ročník UP Business Campu se blíží! Akce, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého, se ponese ve znamení tématu Turbulentní doba – příležitost, nebo riziko? a uskuteční se už 5. listopadu v Pevnosti poznání. Návštěvníky čekají zajímavá témata, networking, soutěže, ale také souboj startupů.

Turbulentní doba - příležitost, nebo riziko? UP Business Camp zve na bohatý program i souboj startupů

Šanci nastartovat své podnikání dostanou i letos mladí lidé na UP Business Campu, jenž je tu pro všechny, kteří cítí nadšení pro byznys. "Tato akce je ideální příležitostí pro mladé lidi, pro studenty, kteří se chtějí pustit do podnikání a hledají inspirativní vzory nebo chtějí porovnat své nápady a plány s dalšími účastníky. Dozví se například, jak svůj podnikatelský záměr efektivně ověřit v praxi nebo kde a jak získat investice pro svůj projekt," prozrazuje ředitel Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého Petr Kubečka.

UP Business Camp jako studnice inspirace

"Business Camp je završením aktivit podpory univerzity v podnikání. Vytváří prostor pro startupy - ať už z univerzity, nebo odjinud, pro zajímavé podnikatale, kteří mají k tématu startupů a propojení podnikání co říct a mohou začínající podnikatele inspirovat, zapojit do networkingu, a také pro ryzí začínající business nadšence, aby si naostro vyzkoušeli zvládnout představit svoji ideu a odprezentovat ji před zkušeným publikem. Vědeckotechnický park jakožto organizátor je zde představitelem propojení vědy a businessu. Vytváří tak v rámci networkingu důležitý článek," popisuje business development manager Marta Šturdíková.

Souboj startupů

Jedním z hlavních lákadel akce a nedílnou součástí programu je i letos soutěž Souboj startupů, už tradičně pořádaná olomouckým spolkem StartupKlub.cz. Tři vítězné projekty, které přesvědčí odbornou porotu, si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes 100 tisíc korun. Na svou prezentaci a zaujmutí poroty bude mít každý projekt jen poměrně krátkou dobu dvou minut a během dalších zhruba pěti minut musí obstát i před dotazy poroty. Jak ale připomínají organizátoři, ještě před samotnou prezentací mohou soutěžící své představy a prezentační dovednosti vypilovat na workshopu s lektorem Ondřejem Staňkem. Všichni se pak mohou zdarma účastnit i zbývajícího programu konference.

"Naším Soubojem startupů za uplynulé čtyři roky prošly už vyšší desítky projektů a máme velkou radost, že některé z nich, jako například Worldee.com, už dosahují investic v řádech desítek milionů a přesvědčivě míří k pozici startupu s globálním zásahem. I letos se nám podařilo připravit pro soutěžící atraktivní ceny a rádi bychom je touto cestou pozvali k registraci do soutěže, kterou lze provést na webu upbusinesscamp.cz, nebo přímo na webu startupklub.cz," sděluje Pavel Sedláček, ředitel olomouckého StartupKlubu a zakladatel ESMEDIA Interactive, hlavního partnera soutěže.

Program a vstupenky

Akce se koná v Pevnosti poznání, centru popularizace vědy Univerzity Palackého. "Je to skvělé místo, kde můžeme ukázat, jak lze propojovat business se startupy nebo právě s vědou," říká Roman Chvátal, vedoucí programu Pevnosti poznaní. 

"Všichni příchozí se mohou těšit z toho, že se opět setkáme face to face, čeká nás i netradiční téma, které se dotýká úplně všech, bohatý výběr řečníků, mezi nimiž bude i zahraniční řečník, souboj startupů, kterého se může zúčastnit každý s business nápadem, doprovodná QR soutěž pro všechny, dobré jídlo, krásné prostředí. Business Camp plynule naváže na akci v předvečer 4. 11. v Pevnosti poznání, v plné síle se rozproudí 5. 11. v nabitém programu a po Campu bude příležitost se potkat k dalším debatám a dozvukům na afterparty v Kozlovně," prozrazuje závěrem Marta Šturdíková.

Kompletní program a vstupenky na UP Business Camp je možné nalézt zde, registraci do Souboje startupů pak vyplnit tady.

UP Business Camp pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého, generálním partnerem je Komerční banka, dalšími partnery pak CzechInvest, Busyman a ICOK. Nad konferencí má záštitu Olomoucký kraj. Souboj startupů pořádá Startupklub.cz spolu s hlavními partnery, jimiž jsou Esmedia Intaractive, CzechInvest, Byzmag a Hanácký Večerník.

reklama