[OL]4you na

Tvarůžkový festival ovládl Olomouc. Do města zavítaly tisíce lidí

Tvarůžkové zákusky, koláče, čokoládové pralinky s tvarůžky, tlačenka, burgery, nebo třeba slané palačinky s tvarůžky, langoše či speciální pizza... Na Horním i Dolním náměstí měli návštěvníci sedmého ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu opravdu na výběr. A nebyl to jen svátek lokální gastronomie, na své si přišli milovníci dobré zábavy, kuchařských show a zkrátka nezůstaly ani děti. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků...

Tvarůžkový festival ovládl Olomouc. Do města zavítaly tisíce lidí

Skvělé počasí, spousta zábavy, výtečná gastronomie i čilý ruch nadšených lidí, kteří do centra na oblíbený svátek místní speciality dorazili ze všech koutů republiky i ze zahraničí. "Podle mě to je nejhezčí akce, jakou Olomouc může zažít," netajila se návštěvnice Petra z nedaleké Velké Bystřice.

Gastronomické lahůdky, koncerty známých kapel a letos nově i soutěž top kuchařů o titul Tvarůžkového krále. Sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu přinesl gurmánské zážitky i program plný zábavy. Loni přivítal více než dvacet tisíc návštěvníků a prodalo se na něm sedm tun tvarůžků. Letos se akce zúčastnilo rekordních více než sedm desítek prodejců. Dalších více než třicet stánků nabízelo regionální speciality a výrobky značky Haná – regionální produkt. Zajít návštěvníci mohli i do speciálního obchůdku se suvenýry.

Po celý víkend mohli být návštěvníci svědky cooking show. Se svým receptem s tvarůžky se představil Petr Heneš z Long Story Short Eatery & Bakery, Tomáš Hochla z restaurace hotelu Central Park Flora a Michal Duračka z restaurace Asado grill, v neděli pak Tomáš Velšmíd z Bistra Nro 66 a restaurace Bělecký Mlýn, Roman Paulus z Bistra Paulus a Tomáš Juřík z Bistra Helen. A byl to kuchařský koncert... O Tvarůžkovém králi rozhodli sami návštěvníci. Po ochutnání nejrůznějších specialit odevzdali celkem 1 113 lístků a v hlasování rozhodli o vítězi, kterým se stal Michal Duračka z Asado grill.

Na pódiu Horního náměstí se vystřídali Petr Bende, Rock & Roll Band Marcela Woodmana a olomoucká formace Tak co? Dolní náměstí patřilo nejen koncertům, ale také nejmenším návštěvníkům. Konala se divadelní představení, koncert základních uměleckých škol, klauniáda či fireshow a byly připravené i dílny Vlastivědného muzea Olomouc, nechyběl ani dětský kolotoč. Olomoucký tvarůžkový festival zkrátka přinesl zábavu pro každého...

Tak za rok zase!

FOTO: Daniel Schulz / Olomoucký tvarůžkový festival

reklama