[OL]4you na

Univerzita Palackého zahájila nový absolventský program

Univerzita Palackého v Olomouci k dnešnímu dni spustila nový absolventský program, který je zaměřený právě na ně. Vznikl tak Klub absolventů, který bývalým studentům nabízí řadu benefitů, nové webové stránky a také cyklus přednášek nazvaný UPsolvent. Ten dnes zahájí televizní moderátor Jakub Železný, odchovanec olomoucké žurnalistiky.

Univerzita Palackého zahájila nový absolventský program

„Absolventi, to je neustále se rozšiřující skupina lidí, kteří by se svou alma mater měli zůstat v kontaktu i ve svém postakademickém životě a měli by se vzájemně podporovat. Žádná prestižní univerzita na světě si nedovolí tuto skupinu lidí ignorovat,“ uvedl rektor Jaroslav Miller. Podle něj však české univerzity s absolventy jako s cílovou skupinou příliš nepracují, a právě to chce Univerzita Palackého změnit. „Chceme, aby se absolventi do Olomouce vraceli i poté, co dostanou diplom, ale rádi bychom, aby také pro univerzitu pracovali a spoluvytvářeli její silnou identitu,“ řekl Miller. Inspiraci pro olomoucký absolventský program čerpala univerzita z anglického Oxfordu nebo také ze stockholmské univerzity.

Klub absolventů je podmíněn registrací a ti, kdo tak učiní, obdrží speciální Kartu absolventa, díky níž získají množství slev a výhod jak od univerzitních, tak i externích partnerů. Právě tato karta slouží jako identifikační průkaz pro čerpání benefitů. „Záměrně jsme nevyužili celorepublikové slevové projekty, chtěli jsme vytvořit dlouhodobý olomoucký program,“ přiblížila koordinátorka Eva Blažková. Mezi lákadla patří možnost využít služeb univerzitní knihovny i jejích fakultních poboček, ubytovacích míst na kolejích nebo slevy na kurzovném v jazykové škole UPlift. „Z externích benefitů určitě zaujmou zlevněné vstupy do Omega sport centra, kina Metropol, na koncerty Moravské filharmonie nebo na plavecký stadion,“ dodala Blažková.

Místa, kde absolventi mohou slevy při předložení karty uplatnit, jsou označena samolepkou programu ABSOLVENT. Dnes ji získala například kavárna Café Mahler na Horním náměstí. Samolepku na dveře nalepil host a tvář kampaně Jakub Železný.

Klub absolventů podpořilo také statutární město Olomouc. „Absolventi univerzity pro nás tvoří jistý potenciál cestovního ruchu. Jsou to lidé, které tady rádi uvidíme,“ vysvětlila vedoucí odboru vnějších vztahů a informací magistrátu Daniela Horňáková. Město proto nabízí absolventům za velmi výhodných podmínek Olomouc region Card, která je opravňuje k návštěvě mnoha památek v celém regionu. „Máme také připravené pobytové balíčky například při příležitosti Adventní Olomouce, nebo od příštího roku Barokní Olomouce. Začátkem prosince pak plánujeme press-trip pro absolventy médií,“ doplnila Karin Vykydalová, vedoucí oddělení cestovního ruchu magistrátu.

Právě dnes startuje také nový cyklus přednášek úspěšných absolventů pod názvem UPsolvent. Prvním přednášejícím bude novinář a vedoucí moderátor České televize Jakub Železný. Tématem jeho vystoupení je profesní a kariérní zkušenost. Přednáška se koná v učebně Auditorium maximum Uměleckého centra univerzity a začátek je v 19 hodin. „Je mi velkou ctí být při spuštění programu, který považuji za smysluplný. Neváhal jsem ani vteřinu s jeho podporou, jsem absolventem Univerzity Palackého a zároveň i externím doktorandem na katedře historie, tak dobře vnímám, co se na univerzitě děje,“ uvedl Železný.

Univerzita Palackého má po svém znovuobnovení v roce 1946 přes sto tisíc absolventů. Na webových stránkách je dosud zaregistrováno okolo tří a půl tisíce z nich. O vytvoření absolventského programu usilovala univerzita již dříve, ale práce nikdy nebyly zcela dokončené. Stávající absolventský program byl díky jasným instrukcím realizován po půl roce nástupu nového rektora Jaroslava Millera do funkce.

A co vy, také jste absolvovali UP? Tak se honem registrujte, ať můžete začít využívat benefitů: www.absolventi.upol.cz

reklama