[OL]4you na

Užijte si aktivní den a poznejte své zdraví na festivalu zdraví Pohybrady

Nechte si poradit od odborníků z Fakultní nemocnice Olomouc a nastartuje svůj aktivní život.

Užijte si aktivní den a poznejte své zdraví na festivalu zdraví Pohybrady
Pohybrady festival zdraví Olomouc

Přijďte v sobotu 21. května od 10 do 17 hodin na přírodní koupaliště Poděbrady, kde profesionální zdravotníci vyšetří váš aktuální zdravotní stav, nabídnou vám workshopy, a nebo se vám budou individuálně věnovat při pilování základních cviků pro vaši celkovou kondici. Akce proběhne zdarma v rámci druhého ročníku festivalu zdraví Pohybrady.

Oproti loňskému prvnímu ročníku akce pořadatelé učinili dvě zásadní změny. "Vloni jsme si tento formát akce poprvé otestovali a díky zkušenostem jsme se v první řadě rozhodli pro změnu termínu z podzimu na jaro. Jarní datum se nám z hlediska počasí jeví jako méně nevyzpytatelné a k tomu ideální právě k nastartování kýžených změn a pohybových aktivit. To vše navíc soustředěno do jediného dne místo loňských dvou, takže vám neunikne nic z toho, co vás zajímá. Vedle větší atraktivity pro všechny zájemce o naši akci tím vycházíme vstříc i reakcím účastníků prvního ročníku, kteří se za tuto změnu přimlouvali," vysvětluje vedoucí odboru marketingu FN Olomouc Veronika Jeřábková.
Spojení všech aktivit do jednoho dne rozhodně ale neznamená, že bude program festivalu zdraví o něco ochuzen. Odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc opět budou nabízet zájemcům zdarma základní vyšetření zdravotního stavu (měření cholesterolu, krevního tlaku, analýza složení těla apod.), konzultace v oblasti pohybu, výživy, otužování či duševní hygieny nebo doporučení v oblasti aktivního zdraví. Nebudou chybět ani ukázky nordic walking včetně zapůjčení holí a další sportovní a zábavné prvky pro děti i dospělé.

Pokud se registrujete včas, můžete absolvovat intenzivní kurz zdravého pohybu vedený týmem fyzioterapeutů z Oddělení rehabilitace FN Olomouc. Na pěti stanovištích se naučíte správnému dýchání, protahování, posilovacím cvikům či cvikům zaměřeným na koordinaci. Kapacita kurzu je omezená. Vzhledem k exkluzivitě nabízeného programu a jeho intenzitě během samotných cvičení je nutná rezervace předem ZDE.

Své místo si včas rezervujte také v případě zájmu o Kurz lesního myšlení. V průběhu nevšedního dvouhodinového semináře vedeného lektorkou Johanou Pytlíčkovou si budete moci vyzkoušet metodu tzv. lesní mysli, která využívá vlivu přírody na lidské zdraví. Koncept založený na sebepéči, seberozvoji a sebepoznání podporuje odolnost, zdraví a životní rovnováhu. Součástí kurzu, který je určen výhradně pro dospělé, je i procházka kolem jezera s jednoduchými cvičeními.

Fakultní nemocnice Olomouc se na aktivní přístup k vlastnímu zdraví a prevenci zaměřuje dlouhodobě. "Fyzické i duševní kondici bychom měli věnovat maximální pozornost. Co pro své tělo a psychiku sami uděláme, se nám může mnohonásobně vrátit při předcházení nemocem či následném rychlejším zotavování z nich," říká ředitel FN Olomouc Roman Havlík, který již druhým rokem připravuje s přizvanými odborníky besední pořad Ambulance aktivního zdraví. Jeho cílem je připomenout veřejnosti, jak je zodpovědný přístup každého z nás k vlastnímu zdraví důležitý. Na Ambulanci aktivního zdraví navazují jednorázové i dlouhodobé preventivní programy. "V poslední době to byl například kardiologický program nazvaný Nebuď pod tlakem, který pomáhá optimalizovat krevní tlak i jinak než jen léky, nebo ucelený program pro zpomalení vlivů stárnutí a aktivní penzi Nestárneme," doplňuje Veronika Jeřábková.

Na akci bude přistaven karavan, v kterém zjistíte, proč je důležité stát se dárcem krvetvorných buněk a také se budete moci zapsat do registru dárců. Každý nově zapsaný dárce se může těšit na voucher na lahev vína od společnosti OpenWine, která tímto gestem podpořila tuto náborovou výzvu, která je součástí oslav 30 let existence obecně prospěšného společnosti Šance Olomouc. Více o dárcovství se můžete dočíst zde.

Na místě bude po celou dobu připraven také bohatý doprovodný program plný zajímavých aktivit pod záštitou společností Decathlon Olomouc a Centrum pohybu Olomouc, restaurace Terasa Olomouc a VZP. Těšit se můžete např. na koloběžky, padleboarding, slackline, nordic walking, střelbu z luku, další hry a dovednosti nebo koupání či otužování - podle aktuálního počasí. Moderování a hudební produkci celé akce zajistí mediální partner Rádio Haná.

Více informací najdete na stránkách akce.

reklama