[OL]4you na

Užijte si Dobrokino ve prospěch projektu Otevřeme zahradu. Promítat se bude Invalida

Na začátku byla touha dopřát lidem v hospicu na Svatém Kopečku zelenou oázu, která by potěšila jejich ducha a zároveň zkrášlila nevzhledné zákoutí pod hospicem. Z touhy se zrodil projekt velkých rozměrů a ruku v ruce s ním přišla řada akcí, jež jej pod hlavičkou Dobrého místa pro život pomáhají dovést do zdárného konce. Jednou z takových akcí je i Dobrokino, za nímž stojí známí olomoučtí fotografové - manželé Romana a Lukáš Navarovi. Promítání filmu Invalida, jehož výtěžek poputuje na projekt Otevřeme zahradu, se uskuteční již 15. června v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka.

Užijte si Dobrokino ve prospěch projektu Otevřeme zahradu. Promítat se bude Invalida

"Dobrokino vzniklo jako jedna z mnoha krásných akcí na podporu Dobrého místa pro život a jeho projektu Otevřeme zahradu Hospice na Svatém Kopečku u Olomouce, kam také veškerý výtěžek z akce poputuje," vysvětluje Romana Navarová.

Film Invalida i doprovodný program
Dobrokino se uskuteční již 15. června v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka. Promítat se bude snímek Invalida, a to od 17:00. Původně se měl promítat Princ Mamánek s Janem Budařem v hlavní roli. "Herec Jan Budař měl v rámci Dobrokina osobně uvést film Princ Mamánek, který sám napsal, režíroval, produkoval, složil k němu hudbu a zahrál si v něm hlavní roli, bohužel mu do nabitého programu vstoupilo natáčení nového filmu a účast na naší charitativní akci musel s lítostí odříct. Přiklonili jsme se tak k náhradnímu programu, který, jak věřím, bude pro diváky také velmi zajímavý," uvádí Romana Navarová a doplňuje: "Velice si vážíme spolupráce s kinem Premiere Cinemas, které nám vyšlo maximálně vstříc." 

Doprovodný program charitativní akce začne již v 16:00 a můžete se těšit na vína z Open Wine, na kávu od Kafe 365 a dobroty od Grand lahůdky.

Divoké devadesátky, šusťákové soupravy, podvod a příběh, který byste nečekali
90. léta, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin... V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo... V hlavních rolích filmu slovenského režiséra Jonáše Karáska se představí Gregor Hološka, Zdeněk Godla, Ivan Gogál, Daniel Fischer, Sväťo Malachovský, Sáva Popovič a další.

Vstupenky na akci
Na Dobrokino lze zakoupit dva druhy lístků - jeden zahrnuje jak doprovodný program, tak samotné promítání filmu (zaplatíte 250 korun), druhý pak, v rámci podpory, zahrnuje pouze doprovodný program (za tuto formu vstupného zaplatíte 200 korun). Vstupenky pořídíte zde.

Akce odstartuje v 16:00 hodin doprovodným programem, od 17:00 bude následovat samotné promítání filmu Invalida. "Veškeré informace najdete na naší facebookové události Dobrokino nebo na instagramovém profilu dobro_kino. Těšíme se na všechny a předem děkujeme za jakoukoliv podporu," doplňuje závěrem Romana Navarová.

reklama