[OL]4you na

Užijte si olympiádu v Brně! Oheň zažehne Tomáš Verner

Olympijský festival v brněnské části Židenice odstartuje už dnes a potrvá do 20. února. Na fanoušky sportu čeká řada disciplín, bohatý program a mohou se těšit na spoustu známých osobností.

Užijte si olympiádu v Brně! Oheň zažehne Tomáš Verner

V areálu Nové Zbrojovky si návštěvníci vyzkouší téměř dvacet sportů, zažijí neopakovatelnou olympijskou atmosféru, fandění a budou mít možnost potkat současné i bývalé sportovce. Festival odstartuje v 11:00 štafetou s pochodní z centra Brna. Poběží hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, zlatý medailista z Tokia Jiří Lipták, skokané na lyžích Jan Mazoch i Jakub Janda a další. U brány areálu převezme pochodeň ambasadorka letní edice tenistka Lucie Šafářová, oheň pak zapálí současný ambasador krasobruslař Tomáš Verner, který se poté společně s dalšími krasobruslaři předvede v exhibici.

Program
V neděli 6. února do areálu zavítá lezec Adam Ondra a Eva Samková, která bohužel na olympiádě kvůli zranění reprezentovat nemohla. V pondělí 7. února bude na řadě den věnovaný biatlonu, kde se představí i medailistka ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu Veronika Vítková. 8. února bude paralympijský den, 11. února pak za přítomnosti Šárky Strachové proběhne den s Fair Play, o den později se návštěvníci mohou těšit na StarDance. Představit by se měla i Gabriela Soukalová. 14. února se bude slavit láska ke sportu, 19. února zase 20 let od zisku zlaté medaile Aleše Valenty ze Salt Lake City. Podrobný program naleznete na webu. Na festival se rovněž dostaví i sportovci, kteří se budou vracet přímo z dějiště olympiády.

Maskot
Maskotem zimních olympijských her v Pekingu 2022 se stala panda, která je symbolem Číny. Jméno dostala Bing Dwen Dwen, což v překladu znamená "dítě ledu". K vidění bude pochopitelně i na festivalu v Brně.

Vstupné
Zažijte olympiádu na vlastní kůži! Děti do 12 let, senioři nad 65 let, ZTP a školní výpravy mají vstup do areálu zdarma. Ostatní zaplatí 50 Kč. Rezervace vstupenek a sportovišť je možná na stránkách festivalu.

FOTO: olympijskyfestival.cz

reklama