[OL]4you na

V Olomouci opět zakotví kavárna POTMĚ. Dopřejte si nevšední zážitek i zajímavý program

Od 8. do 13. října budou moci všichni milovníci kávy zavítat do jedinečného podniku, jehož název je příznačný - POTMĚ. Unikátní kavárna, jež je zcela zatemněná a obsluhují v ní zrakově postižení, bude, jako již tradičně, na Horním náměstí otevřena v rámci festivalu Prix Bohemia Radio.

V Olomouci opět zakotví kavárna POTMĚ. Dopřejte si nevšední zážitek i zajímavý program

Koncept zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení, funguje již od roku 2006. Projekt návštěvníkům přibližuje  život nevidomých a zároveň umožňuje zcela unikátní zážitek. Výtěžek ze vstupného a z prodaných nápojů putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem a dospělým.

Kavárna POTMĚ se Olomoučanům představí od 8. do 13. října v rámci mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Bude zaparkovaná na Horním náměstí. Vychutnáte si tu nejen kávu nebo čaj, ale i pivo a nealkoholické nápoje. A chystá se i doprovodný program.

10. 10.
18–19 hodin – poslech 1. dílu nového podcastu Rituál (s ČRo Radio Wave)

11. 10.
15–16 hodin – poslech dílu s paní Zuzanou Čaputovou (s ČRo Plus)

12. 10.
16–20 hodin – Zažij město POTMĚ (možnost vyzkoušet procházku potmě s nevidomým průvodcem)

17–18 hodin – poslech Nevinnosti světa I. a II. - podcast Dana Bárty (s ČRo Vltava)

Workshopy pro školy Jak se žije POTMĚ
Studentům nabídne Kavárna POTMĚ kromě zážitku a občerstvení také workshop Jak se žije POTMĚ. Během toho se třídě bude věnovat lektor, jenž připraví program dle věku malých hostů po dohodě s pedagogem. Program, který lze rezervovat denně od 9:00 do 13:30, trvá nejčastěji 45 minut a je za speciální cenu 100 Kč/žák, student.

Vstupné do kavárny POTMĚ (včetně hrnečku s logem) za 180 korun pořídíte ZDE

reklama