[OL]4you na

Vánoce zpříjemní Václav Neckář v rámci Festivalu vánoční hudby

Od pondělí 19. prosince 2016 až 6. ledna 2017 bude žít Olomouc oblíbeným Festivalem vánoční hudby u sv. Mořice. Vánočním koncertem ho zahájí legendární Václav Neckář se skupinou Bacily. Těšit se můžete také na zajímavou výstavu více než 70 betlémů z celého světa a na tradiční varhanní koncert Karla Martínka.

Vánoce zpříjemní Václav Neckář v rámci Festivalu vánoční hudby

Oblíbený Festival vánoční hudby je letos okořeněný o opravdu speciálního hosta – Václava Neckáře. Ten se skupinou Bacily zahraje  v rámci slavnostního aktu předávání cen Křesadlo dobrovolníkům v Olomouckém kraji, jež se v našem regionu koná již pošesté, a to v pondělí 19. prosince v hlavním sále Arcibiskupství olomouckého. 

„Cílem Festivalu vánoční hudby u sv. Mořice je navázat na tradici vánočních koncertů v Olomouci a přiblížit občanům duchovní poselství Vánoc, na které se v posledních letech stále více zapomíná,“ zve na akci za organizátory Josef Kořenek. Festival se kromě kvalitního hudebního aspektu také stará o evangelizační a kultivující vánoční čas v Olomouci.

Návštěvníci festivalu mají možnost od 24. prosince 2016 do 6. ledna 2017 zhlédnout v Křížové chodbě kostela sv. Michala unikátní výstavu betlémů. Mezi dalšími 70 betlémy z Japonska, Peru, Číny nebo Holandska najdete i nejmenší betlém v České republice, který je umístěn do lískového oříšku. Ve středu 28. prosince 2016 si v chrámu sv. Mořice budete moci poslechnout tradiční varhanní koncert Karla Martínka. Během svátků (24. a 25. prosince 2016) také proběhnou tradiční mše svaté.

Více informací najdete na webu.

reklama