[OL]4you na

Vánoční Olomouc – které akce byste si rozhodně neměli nechat ujít

Už jste vánočně naladěni? My v redakci [OL]4you ano! Ne že bychom museli poslouchat vánoční songy jeden za druhým, ale milujeme tu dokonalou vánoční kulturu, která nás dokáže ještě víc rozněžnit. Proto vám přinášíme tipy, které akce byste před letošními Vánocemi neměli promeškat...

Vánoční Olomouc – které akce byste si rozhodně neměli nechat ujít

Advent v divadle

„Těšení na vánoční svátky patří už po staletí k závěru kalendářního roku. Pro rodiny s malými dětmi je to období plné radosti a zázraků, ke kterému se pojí nejrůznější tradice se svými barvami, vůněmi a melodiemi. Samozřejmě i baletní soubor Moravského divadla se snaží zpestřit svými představeními tento adventní čas. A proto bych chtěl všechny milovníky krásného tance co nejsrdečněji pozvat na sérii představení Louskáčka skladatele Petra Iljiče Čajkovského. Tento pohádkový balet o loutce Louskáčka, kterého láska malé Klárky promění v Prince, představuje po celém světě synonymum Vánoc – Vánoc plných pohody, radosti, štěstí a snění. V prosinci uvádíme i perlu klasického baletu – Labutí jezero, které dozajista potěší všechny milovníky klasického baletu,“ láká na představení umělecký šéf baletu Robert Balogh. „Zároveň bych chtěl diváky pozvat na naše představení v novém roce. Připravujeme totiž průřez prakticky celým naším repertoárem. V prvních dvou měsících se tak na programu Moravského divadla objeví velké a výpravné balety Dáma s kaméliemi, Othello, nedávno premiérovaná komedie Zkrocení zlé ženy a po delší odmlce se na jeviště vrátí i hrdinný Spartakus a krásný a cenami ověnčený klasický balet Don Quijote.“

Vánoční písně Petra Bendeho

V úterý 19. prosince 2017 si můžete v kině Metropol zazpívat mnoho krásných písní se sympatickým zpěvákem Petrem Bende a jeho kapelou. Mezi hosty jeho Vánočního turné se objeví např. František Segrado nebo Cimbálová muzika Gromba.

Tu pravou sváteční atmosféru se Petrovi daří navodit díky jeho vánočním koncertům již 20 let. A je jasné, že letos tomu nebude jinak. Pěvecké sbory v jednotlivých městech vždy propojí koncerty s domácím publikem a v rámci celého turné hostuje výrazná ikona české hudební scény František Segrado. Lidovou složku do koncertního programu navíc navrací nová cimbálová formace Gromba. Těšit se můžete na zbrusu nový program, nové obsazení, nové aranže autorských i světových skladeb a samozřejmě i oblíbené vánoční koledy. Pro naši redakci se Petrovy vánoční koncerty staly neodmyslitelnou složkou adventního období. Více informací najdete na webu.

Vánoční snění v podání orchestru Moravské filharmonie

Adventní doba je v Moravské filharmonii ve znamení populárních jmen. Orchestr bude doprovázet beznadějně vyprodané koncerty finské zpěvačky skupiny Nightwish – Tarji Turunen, Mira Žbirku nebo Lucii Bílou. Na co se ovšem můžete ještě těšit, je Vánoční snění – koncert, který se bude konat ve čtvrtek 21. prosince 2017 od 19.00 hodin v olomoucké Redutě. Dirigent a aranžér Miloš Machek s filharmonií dlouhodobě spolupracuje a vždy přiváží do Reduty atraktivní projekty v podobě tzv. crossover koncertů. Velký úspěch měly např. Rolling Rock, Beatles Mania nebo Symphonic Queen. Letos to jsou spirituály, gospely, vánoční písně a koledy. Jako sólisté vystoupí sopranistka Lenka Cafourková Ďuricová a mužské vokální kvarteto Q VOX. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal. Více informací najdete na webu.

reklama