[OL]4you na

Vánoční trhy odstartují 18. listopadu. Těšte se na skvělou atmosféru, olomoucké kolo i Krampus průvod

Olomoucké vánoční trhy patří k těm nejkouzelnějším, jaké známe. Hornímu a Dolnímu náměstí zkrátka slavnostní háv plný světýlek sluší. Vůně punče a trdelníků, prodchnutá všudypřítomným smíchem, koncerty, okořeněná tematickými stánky, kde si na své přijdou malí i velcí, nebo olomouckým kolem - to je něco, bez čeho by Vánoce nebyly kompletní. Letos se na oblíbené trhy můžeme těšit už 18. listopadu a chystají se také novinky. Bohužel, i tentokrát však budou Vánoce v Olomouci bez kluziště...

Vánoční trhy odstartují 18. listopadu. Těšte se na skvělou atmosféru, olomoucké kolo i Krampus průvod

VÁNOČNÍ TRHY LÁKAJÍ MÍSTNÍ I TURISTY

Vypadá to, že se letos opět můžeme těšit na Vánoce, jak je v Olomouci známe. Kulisy Horního a Dolního náměstí vdechují akci neopakovatelné kouzlo, díky němuž jsou vyhledávanou atrakcí nejen místních, ale jezdí je obdivovat turisté ze všech koutů republiky i ze zahraničí. Všudypřítomné punče, stánky s občerstvením, dárkovými předměty, typickým vánočním sortimentem, řemeslné výrobky, příjemná atmosféra a bohatý doprovodný program, to je něco, bez čeho si zdejší Vánoce neumíme představit. V centru města to tak více než měsíc neskutečně žije...

JAKÉ BUDOU TRHY LETOS?

Tentokrát budou trhy na Horním a Dolním náměstí zahájeny 18. listopadu a potrvají do 23. prosince, na Tržnici se na ně můžeme těšit od 26. listopadu do 23. prosince. Návštěvníky čeká pochopitelně rozsvícení vánočního stromu, které si tradičně nenechají ujít tisíce lidí. Tentokrát se olomoucký vánoční strom rozsvítí v neděli 20. listopadu v 18:00 a po rozsvícení bude následovat koncert Báry Basikové. Na to, jaký stromek se tentokrát stane dominantou centra Olomouce, si ještě budeme muset počkat. "To, jaký strom letos ozdobí Horní náměstí, je zatím překvapení, ale mohu prozradit, že je velmi krásný," usmívá se Monika Řehulková, tisková mluvčí olomouckých vánočních trhů.

V centru nebudou chybět desítky stánků s punči, občerstvením, keramikou, dárkovými předměty, ozdobami a dalším. Připraven bude bohatý doprovodný program, jenž oživí Horní náměstí. Návštěvníci se mohou těšit také na obří kolo, betlém, Ježíškovu dílnu s poštou nebo zvoničku s vyhlídkou. 

TRADIČNÍ POJETÍ I OBLÍBENÁ LÁKADLA

Olomoucké trhy i nadále pořádá obecně prospěšná společnost Kulturní Olomouc a ponesou se v tradičnějším pojetí, které v loňském roce zaznamenalo velký úspěch. Nemalé prostředky byly tehdy investovány do designu trhů - veškeré zábrany, hrazení u památek a oplocení je ze dřeva, rovněž toalety mají dřevěnou podobu, a sortiment prodávaný ve stáncích se také přiblížil tradici Vánoc. "Celé trhy budou opět dýchat klasickým pojetím a přinesou tu pravou vánoční atmosféru," slibuje Monika Řehulková.

BEZ KLUZIŠTĚ, ZATO S OLOMOUCKÝM KOLEM I KRAMPUS PRŮVODEM

Chybět letos nebude ani zmiňované olomoucké kolo, které by se opět mělo stát dominantou areálu Tržnice, bohatý doprovodný program či oblíbený Mikuláš. Bez čeho se však návštěvníci olomouckých trhů budou muset obejít, je kluziště. "Bohužel, kluziště na Dolním ani Horním náměstí v roce 2022 nebude," stručně komentuje tisková mluvčí. Zda najde své místo jinde, je podle ní otázkou. 

Pro letošní rok se ovšem chystá jedna novinka - malí i velcí se mohou těšit na pekelný průvod Krampus čertů. Ten bývá v poslední době velkou atrakcí po celém světě, pořadatelé proto věří, že si jej nenechají ujít ani návštěvníci v Olomouci.

Kompletní program letošních trhů bude zveřejněn během několika dní.

Vánoční trhy v Olomouci budou otevřeny každý den od 11:00 do 20:00, o víkendu pak od 10:00 do 22:00. Až do Silvestra na Horním náměstí zůstane několik stánků s punčem.

reklama