[OL]4you na

Vběhněte do nového roku!

Poslední den roku můžete oslavit pohybem na čerstvém vzduchu! Už po pětatřicáté se totiž bude konat silvestrovský běh v Olomouci, při kterém se ve Smetanových sadech sejdou všichni milovníci sportu a běhu, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví.

Vběhněte do nového roku!

Silvestrovský běh, který se bude konat dnes od 13.00 hodin (až do 13:50 proběhne prezentace účastníků), ovšem není určen pouze běžcům. Přijít a pobavit se může přijít kdokoli. Kromě samotného běhu se můžete zúčastnit také bohaté tomboly pro malé i velké. Start a cíl se nachází před hudebním altánkem v Rudolfově aleji olomouckých Smetanových sadů. Pro účastníky jsou připraveny tři různé dlouhé trasy – 1300, 2600 nebo 5200 metrů. Ve 14.00 hodin bude akce odstartována – po asfaltových cestách parku ji lze absolvovat kromě běhu také chůzí, na kolečkových bruslích, s kočárkem, na běžkách, nebo třeba na trakaři. Vítané jsou i malé děti s doprovodem a pejskaři.

Filozofie této populární akce zní: „Silvestrovský běh není závodem a koná se za každého počasí. Startovné je dobrovolné a všechna startovní čísla jsou po doběhu slosována v tombole,“ prozrazuje za pořadatele z běžeckého klubu TJ Liga stovkařů Olomouc Jana Matějíková. Na nejrychlejší běžce všech vypsanách tratí navíc čekají drobné odměny za samotný sportovní výkon. V posledních ročnících oblíbeného olomouckého „Silvestráku“ se zúčastnilo aktivně či v rolích diváků na trati vždy několik stovek lidí. Pro zahřátí je připraven čaj a rum. Akci často provoní cukroví a ovocné destiláty přinesené samotnými účastníky – zde se limity nekladou!

reklama