Víkend je před námi!

Přinášíme ty nejzajímavější události tohoto víkendu. A snad bez deště!

Veronika Jínová

Pátek 17. 7. 2020

První letošní Moravské trhy proběhnou v pátek a v sobotu u obchodního centra Šantovka. Trhy nabídnou desítky kvalitních regionálních ručně vyráběných produktů, delikates, šperků či dobrého vína. Nakoupit můžete už od 13:00 až do 19:00.

Selské trhy, na kterých pořídíte spoustu čerstvého ovoce, zeleniny a dalších dobrot se budou konat na výstavišti Flora za pavilonem A ve Smetanových sadech od 13:00 do 19:00. 

Nenechte si ujít kus kultury! Na paloučku před S-klubem v pátek 17. 7. vystoupí známý zpěvák Tomáš Klus se svou kapelou. Zaručeně roztančí celou Olomouc!

Parkán historického konviktu uvede improvizované vystoupení v podání souboru Olivy, které navazuje na aktuální výstavu Muzea moderního umění v Olomouci. Výstup začíná v 19:00, kapacita je 50 míst.

Páteční večer také rozezní překrásné skladby vycházející z jedné olomouckých dominant. V katedrále svatého Václava v sedm večer začíná varhanní koncert účastníků kurzů Olmik pod vedením Karla Martínka.

Ve stylu a little party never killed nobody se ponese večer plný retro hudby a dobových kostýmů. Olomoucké Kumo přenese do doby Velkého Gatsbyho. Zastavte se a vychutnejte si jeden z autentických drinků!

 

Sobota 18. 7. 2020

V sobotu ráno si trochu přivstaňte k návštěvě tržnice připojte i Africké trhy, které se konají v Letním kině. Od 9:00 zde nakoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, jako je máslové avokádo nebo třeba jackfruit.

Večer se přesuňte na náměstí. Od půl osmé zahraje pohledná dvojice Bechy & Fee písně ve stylu reggae-soul, které pohladí na duši. Prozatím se nalaďte zde!

 

Neděle 19. 7. 2020

Do Stodoly Chomout přijďte v neděli na koncert! Od 14:00 do 19:00 Popová škola dětského domova v Olomouci zahraje tradiční české písničky pro nejrůznější věkové kategorie.

Na nedalekém hradě Helfštýn v neděli zažijete pořádné šermířské vystoupení. Skupina historického šermu Adorea představí profesionální souboje plné kaskadérských prvků. Vystoupení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Vstupné je 100 Kč, snížené 50 Kč a děti do 6 let zdarma.

#tip na víkend #tipy na víkend #víkend

reklama

Další články