[OL]4you na

Všichni chtějí na advent do Olomouce!

I v tomto roce slavila Olomouc úspěch u návštěvníků města a turistů, kteří se rozhodli přijet do města prožít adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy či ochutnávkou punčů. Olomoucký advent se za posledních roky stal fenoménem, který do města láká turisty nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Všichni chtějí na advent do Olomouce!
© Jan Andreáš

Již čtvrtou sezonu nabízelo město Olomouc ve spolupráci s ubytovacími zařízeními ve městě adventní pobytové balíčky. V letošním roce to bylo poprvé, co prodej turistických balíčků zaštítila cestovní kancelář provozovaná Sdružením cestovního ruchu Střední Morava, CK Moravia for you. „Tento krok se jeví jako velmi dobrý, protože díky využití dalších prodejních možností vzrostl prodej pobytových balíčků v tomto roce více než o 40 procent,“ řekl primátor města Olomouce Antonín Staněk.

„V letošním roce bylo prodáno cca 65 balíčků do více než 6 ubytovacích zařízení ve městě. Cena balíčku se pohybovala od 2 400 korun na tři dny pro dvě osoby. V ceně pobytu byly mimo jiné i 48 hodinová turistická karta Olomouc region Card či poukázky na punč,“ objasnila vedoucí oddělení cestovního ruchu magistrátu Karin Vykydalová. Vzrostl také počet návštěvníků, kteří do adventní Olomouce přijeli na jeden den, a to převážně ze Slovenska či Rakouska. „Nově nabízela pobyt v Olomouci i rakouská pobočka jedné mezinárodní obchodní společnosti zaměřené převážně na prodej kávy,“ doplnila Karin Vykydalová.   

„Ani novináři a zástupci dalších cestovních kanceláří neztratili o vánoční dění v Olomouci zájem. V průběhu konání vánočních oslav navštívili Olomouc novináři a zástupci CK ze Slovenska, Číny, Polska a Německa,“ vypočítal primátor Staněk. „Období před Vánocemi se pro Olomouc stalo jedním z vůbec nejúspěšnějších období mimo hlavní turistickou sezonu,“ vyzdvihl primátor s tím, že o proslulosti olomouckých vánočních trhů svědčí také dvě nedávná ocenění Agentury Czech Tourism.

Město Olomouc již nyní plánuje další společné projekty s ubytovacími zařízeními a sdružením cestovního ruchu. Zájemci se mohou těšit na Valentýnské pobyty či Jarní a Barokní pobytové balíčky.

Více informací k pobytovým nabídkám jsou k dispozici na www.stayovernight.eu nebo www.moraviaforyou.cz.

reklama