Vydejte se za lapky a katy na dobrodružnou loupežnickou stezku

Na hradě Sovinec se o víkendu 10. a 11. července chystá velká přehlídka šermířů, kovářů a sokolníků pod názvem Přízrak temné věže.

Hana Došlová

Jste-li fanoušci dávné historie, určitě vás naláká kvalitní celodenní program Lapkové a kati při práci na loupežnické stezce na výlet na hrad Sovinec. Po celý příští víkend vás budou bavit divadelní a šermířské skupiny Divadlo bez střechy, Nuntius Regis a Fuente Ovejuna. Zhlédnete šermířsko-divadelní černou komedii Den v katovně, šermířskou pověst Slavík Loupežník, historický napínavý příběh Golem Pražský nebo šermířskou komedii Prokleté dědictví.

Chybět nebude ani kejklířská a žonglérská show, hrnčířská dílna, kováři, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků. Samozřejmostí je i občerstvení a prohlídky hradu s odborným průvodcem.

Celodenní vstupné na akci včetně prohlídky hradu s průvodcem a vyhlídkové věže činí 150 Kč, snížené vstupné pro děti do 14 let a držitele průkazu ZTP a ZTP/P pak 90 Kč. K dispozici jsou i rodinné vstupenky za 400 Kč.

 

Hrad Sovinec pro každoročně nabízí kulturní akce a vystoupení, šermířské slavnosti, pohádky pro děti a mnohem víc. Nachází se na jižním okraji masivu Nízkého Jeseníku, 13 km od města Rýmařova. Počátky hradu se datují do první poloviny 14. století a ve své nynější podobě představuje unikátně zachovalou stavebně-technickou ukázku barokní vojenské architektury. Za třicetileté války byl hrad dobyt Švédy. Za druhé světové války sloužil hrad Sovinec jako zajatecký tábor pro francouzské důstojníky.

Hrad můžete poznat i díky mobilní aplikaci Hrad Sovinec. Aplikace vám umožní prozkoumat veřejně přístupné části hradu, poznat jeho bohatou historii a dozvědět se nejrůznější zajímavosti z jeho okolí. Své nově nabyté vědomosti můžete následovně otestovat zábavným kvízem.

#výlet

reklama

pearl-design
Další články