[OL]4you na

Vyražte na víkendový Burger Street Festival

Více prodejců i pestřejší nabídka – to jsou dvě hlavní novinky, které před sezónou hlásí největší street foodová putovní akce v Česku – Burger Street Festival.

Vyražte na víkendový Burger Street Festival

Letošní sezona odstartuje v Olomouci u nákupního centra Galerie Šantovka o víkendu na přelomu dubna a května. U ploten a grilů tam budou kouzlit na tři desítky kuchařů. A v nabídce nebudou jen burgery...

Takový výběr tu byl naposledy v roce 2019, vzkazují pořadatelé Burger Street Festivalu. Tradiční putovní akce se letos vrací do svých rozměrů před koronavirovou epidemií. Týká se to i Olomouce, kde se festival bude konat od pátku 29. dubna do neděle 1. května.
„Na první pohled letos vidíme, že lidi mají znovu chuť někam vyrazit – bavit se, ochutnávat, potkávat se s přáteli. A to stejné vidíme i u našich street food makerů. Vracejí se ti, kteří s námi z nejrůznějších důvodů nemohli jezdit v posledních dvou letech. A na festival se hlásí stále další nováčci, v tuto chvíli v některých městech začínáme být na hranici kapacity,“ říká pořadatel festivalu Bedřich Snášel.
Na festival se po roční pauze vrátí třeba skvěle hodnocené Amici, do Olomouce přijede i brněnský Patyzon se svým vyhlášeným burgerem flambovaným whisky Jack Daniel ́s. „Tradičně myslíme i na vegetariány a celiaky. Někteří naši prodejci tedy nabízejí burgery bez masa, nebo bezlepkové bulky. Například olomoucké Bistro Helen,“ podotkl Snášel.
Kromě burgerů se olomoučtí jedlíci mohou těšit třeba na rolovanou zmrzlinu Frozen, kterou zmrzlinář vyrobí podle chutí zákazníka přímo před jeho očima, obalované párky v těstíčku Corn Dog, nebo novinku – raclette z pravého švýcarského sýra.
Tradičně budete moci hlasovat v anketě o nejlepšího burgermakera, ta se ale oproti předchozím rokům změní a bude elektronická. „Pořád ale platí, že se bude hlasovat jen na místě a hlas v anketě mohou dát skutečně jen ti, kteří nějaký burger ochutnají. Pro vítěze návštěvnické soutěže budeme mít připraveny věcné ceny i poukazy na další festivaly. Nejoblíbenější burgermaker si pak tradičně odnese prestižní ocenění, které je signálem pro jeho zákazníky, že burgery opravdu umí,“ vysvětluje Snášel.
Hlasovací tablet najdete na infopointu festivalu, soutěžní lístek dostanete přímo od prodejců.

Festival má letos rekordních 31 zastávek, v Olomouci sezónu odstartuje a hanácká metropole bude i jeho poslední letošní zastávkou – to se bude u Šantovky konat nový sesterský festival Yummy Yummy, který je zaměřený na světový street food napříč kuchyněmi všech kontinentů. „Olomouc je tradičně jedním z nejlépe obsazených a zároveň nejvíc navštěvovaných festivalů se skvělou atmosférou,“ skládá poctu Olomouci i návštěvníkům Bedřich Snášel.

reklama