Výstaviště Flora Olomouc se nevzdává!

I přes to, že oblíbená výstava Jarní Flora kvůli vládním nařízením neproběhne, nabídne Výstaviště Flora Olomouc v následujících měsících velmi zajímavý program. Na co se můžete těšit?

Veronika Jínová

Zahradnické trhy

O tom, že velkolepá výstava Jarní Flora letos kvůli pandemii koronaviru neproběhne, jste už asi slyšeli. Aby milovníci rostlin nepřišli o radost spojenou se zahraničením, nahradí ji víkendové Zahradnické trhy v termínech 24.–25. dubna, 15.–16. a 22.–23. května 2021. Na trzích zakoupíte květiny, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky i zahradnické pomůcky od českých pěstitelů. Slunnou procházku po areálu můžete doplnit o úžasnou výstavu masožravých rostlin s názvem Živé pasti (viz níže).

Zahradnické trhy se budou konat ve Smetanových sadech za pavilonem A od 9 do 17 hodin. Vstup zdarma. Akce je připravována podle přísných hygienických norem a plně respektuje aktuální pravidla pro pořádání trhů.

Selské trhy

Na podporu české ekonomiky, lokálních a regionálních prodejců se na Výstavišti Flora uskuteční tradiční Selské trhy. Akce láká všechny milovníky dobrého jídla a pití k nákupu sezónní ovoce a zeleniny, mléčných a masných výrobků, sirupů, bylinek či nejrůznějšího koření.

Selské trhy se budou konat v prostoru za pavilonem A Výstaviště Flora každý druhý pátek od 23. dubna do 8. října od 11 do 17 hodin. Vstup zdarma. Akce je připravována podle přísných hygienických norem a plně respektuje aktuální pravidla pro pořádání trhů.

Živé pasti: výstava masožravých rostlin

Ve dnech 6.–16. 5. 2021 od 9:30 do 18:00 proběhne za branami Sbírkových skleníků Výstaviště Flora Olomouc výstava Živé pasti. Objevte fascinující svět masožravých rostlin a přesvědčte se o síle jejich smrtonosných pohybů na vlastní oči. Součástí výstavy bude také prodej rostlin. 

Vstup na výstavu Živé pasti stojí 80 Kč (40 kč zlevněné), rodinné vstupné vyjde na 180 Kč.

FOR MODEL 2021

Vyrazte s dětmi na interaktivní prodejní výstavu modelů, sběratelství, digitálních technologií, her, hraček a stavebnic FOR MODEL 2021! Pro děti i dospělé bude nachystán zajímavý program z kouzelného světa plného her a fantazie. 

Prodejní výstava FOR MODEL 2021 proběhne od pátku do neděle 28. – 30. května 2021 od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Základní vstupné činí 100 Kč, děti zaplatí 50 Kč.

Fotografie: flora-ol.cz
#akce #akce olomouc #flora olomouc

reklama

esmedia - vývoj a marketing
Další články