[OL]4you na

Za tři týdny startuje v Olomouci největší pouliční festival v Česku. S jakou novinkou letos přichází?

Čas se krátí a my jsme každým dnem blíž a blíž sobotě 22. června. Toto datum si všichni musíme zapsat do diářů, protože přesně v tento den zaplní náměstí a ulice krajského města festival Olomouc (o)žije. Představí se více než stovka kapel a hudebníků hrající nejrůznější žánry – rock, pop, šanson, blues, jazz, jednoduše si každý přijde na to své. Nebude chybět ani komunitní snídaně, program pro děti a jedna velká novinka.

Za tři týdny startuje v Olomouci největší pouliční festival v Česku. S jakou novinkou letos přichází?
Zdroj: Festival Olomouc (o)žije
Festival bez hranic. To je výjimečnost, kterou má právě festival Olomouc (o)žije. V sobotu 22. června se všem naskytne jedinečná příležitost vidět Olomouc jinýma očima a neuvěřitelná atmosféra akce bude ještě dlouho rezonovat v našich myšlenkách. Zajímavé kapely, tanečníci, výtvarníci a další umělci přímo v ulicích historické Olomouce.
 
Návštěvníky nesvazujeme jedním místem ani jevištěm, ba naopak jim dáváme možnost toulat se olomouckými uličkami a objevovat – nejen nejrůznější umělce, ale třeba i nové přátele, nebo místa, která jim jindy zůstávají skryta,“ popisuje ideu akce duchovní otec festivalu Štěpán Havran.
 
Téměř na každém rohu lidé tančí, zpívají a sdílí radost při vystoupeních lokálních umělců a organizací, známých interpretů, profesionálů, amatérů, ale také zástupců místních menšin. Všichni umělci vystupují dobrovolně, bez nároku na honorář a je jen na divácích, kterého z nich se rozhodnou během vystoupení podpořit. Festival jde samozřejmě s dobou a podpořit umělce můžete nejen příhozem do kasičky, ale také digitálně, prostřednictvím QR kódu.
 
Výběr z umělců je skutečně obrovský. „Já osobně se těším například na bubenickou show Jumping Drums, výbornou KJ SAX, která hrála i pro bývalého prezidenta USA Billa Clintona, populární New Street Band, dechový show band Brass Avenue, Johanku Valáškovou alias New Castanets, šansoniérku La Boujeau, domácí Blues Power či Sugar & Spice Holding Company a řady dalších hudebníků a kapel,“ dodává Štěpán Havran.
 

Zvány jsou samozřejmě i děti, pro které je připraven speciální program v letním kině. Na výběr bude dílna Hanácké drbny, zábavné hry se Svišti v pohybu, nebo pojišťovnou VZP, Tetris z měkkých kostek a nebude chybět ani pískoviště s bagry generálního partnera společnosti Gemo.

Letošní novinkou je elektro stage v Baru zahrada, která bude spojena s oslavou lásky, protože v tento skvělý den si řeknou dramaturgové a producenti elektro stage – Radka s Jonášem své ANO! Chybět nebude ani několik výstav, kreativní fotokoutek, diskuzní zóna, silent disco, projekce studentských hudebních klipů a tradiční after party je letos připravena v letním kině.

Festival Olomouc (o)žije nabízí nejen originální festivalový formát, ale také unikátní možnost, jak spojovat komunitu lidí v Olomouci. Krásným příkladem je ranní komunitní snídaně, která odstartuje celý festivalový den. Stačí uvařit nebo upéct nějakou tu laskominu a podělit se o ní s ostatními u sto metrů dlouhého stolu, který bude stát v sobotu ráno od 9.00 na Horním náměstí.

Co by to bylo za festival bez kvalitní food zóny, která se objeví na Horním i Dolním náměstí. Otevřeno bude také několik desítek kaváren, bister, restaurací a vináren. Postaráno bude tedy o všechny naše smysly.

Festival se pyšní titulem Nejlepší akce Olomouckého kraje. Generálním partnerem festivalu je olomoucká stavební společnost GEMO a hlavním partnerem je řetězec Kaufland ve spolupráci s Nadací Via. OL4you je hrdým mediálním partnerem akce a naše redakce bude samozřejmě přítomna!

Již brzy se můžete těšit na interaktivní mapu všech vystupujících umělců a všechny informace najdete na webu www.olomouczije.cz

 

reklama