[OL]4you na

Zapojme se do akce Ukliďme Česko a udělejme si svět o kousek hezčí

Na 1. dubna je naplánována další akce pod hlavičkou Ukliďme Česko. Zapojit se může každý, komu není lhostejné okolí, v němž žije. V Olomouci a okolí je ohlášena řada úklidů, k nimž se můžete přidat. A nebo se vydejte posbírat odpadky tam, kde se rádi touláte přírodou nezávisle na akci...

Zapojme se do akce Ukliďme Česko a udělejme si svět o kousek hezčí

Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce, kterou založili Miroslav Kubásek a Radek Janoušek s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice. Akce je závislá na aktivní účasti veřejnosti, která v roli místních organizátorů připravuje úklidy v konkrétních lokalitách pro dobrovolníky, s nimiž pak společně vybrané místo uklidí.

Letošní jarní úklid připadá na sobotu 1. dubna. Akce se na řadě míst však konají i v jiné termíny. Organizační tým Ukliďme Česko podporuje úklid zasláním pracovních rukavic a pevných pytlů pro dobrovolníky, kteří se úklidu účastní. Připravované úklidy místních organizátorů se zobrazují v interaktivní mapě. Díky ní tak máte přehled, kde se jaká akce koná a kam můžete přijít pomáhat. Mnohde se navíc konají úklidy pořádané spontánně a nezávisle na organizaci Ukliďme Česko.

Pokud vám není lhostejné, v jakém prostředí žijete, vydejte se uklízet. Užijete si nejen čerstvý vzduch, popovídáte si s lidmi, ale především půjdete příkladem a vychutnáte si dobrý pocit ze sebe sama. To rozhodně není málo.

Udělejme si svět hezčí! Nejen 1. dubna...

reklama