Září v kinech

Ačkoli je doba nejistá, do kin nadále vstupují nové filmy. Můžete se těšit například na Bábovky podle knižního bestselleru Radky Třeštíkové, dobrodružný film Mulan nebo třeba na novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase.

Hana Došlová

Mulan (premiéra 4. září, Falcon)
Inspirativní a napínavý dobrodružný příběh sleduje osudy nebojácné dívky, která se z lásky k rodině a své vlasti rozhodne stát jednou z největších bojovnic, jakou kdy Čína poznala. Když čínský císař rozhodne o tom, že každá rodina v zemi musí vyslat jednoho muže sloužit v císařské armádě, která brání zemi proti nájezdníkům ze severu, rozhodne se Chua Mulan, nejstarší dcera respektovaného bojovníka svého nemocného otce zastoupit. V přestrojení za muže je neustále podrobována těžkým zkouškám a je nucena v sobě nalézt veškerou sílu a naplnit svůj skutečný potenciál. Vydává se tak na velkolepou pouť, která ji promění v udatnou bojovnici a vyslouží si respekt vděčného národa…a svého hrdého otce.

Děda, postrach rodiny (premiéra 10. září, Bontonfilm)
Rodinná komedie o velké a nelítostné válce vnuka s dědou je přímo nabitá filmovými hvězdami. Dědeček Ed (Robert de Niro) byl se svým vnukem Peterem vždycky jedna ruka, měli se rádi a to přesně do toho momentu, kdy se k nim děda přistěhoval a Peter mu musel přenechat svůj pokoj. Peter se rozhodne vystrnadit dědu z domu sérií naschválů. Jenže tenhle děda se nevzdává a začne srovnávat účty. Tohle je válka! Zapletou se do ní také Uma Thurman, Christopher Walken nebo nestárnoucí Jane Seymour.

Kdo si myslíš, že jsem (premiéra 10. září, Film Europe)
Padesátiletá Claire Milaud (Juliette Binoche) si vytvoří na sociálních sítích falešný profil čtyřiadvacetileté krásky jménem Clara, aby zjistila, jestli ji její přítel Ludo náhodou nepodvádí. Ludo má mladšího kamaráda Alexe, kterému stačí velmi málo, aby pro dívku ztratil hlavu. A Claire, chycená svým falešným profilem, se nechá pohltit cizí identitou a jeho city mu opětuje. I když se vše odehrává ve virtuálním světě, ony bující pocity jsou zatraceně reálné...

Ženská pomsta (premiéra 10. září, Bohemia MP)
Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku (Mahulena Bočanová, Jana Paulová, Eva Vejmělková). Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů (Miroslav Etzler, Robert Jašków, Petr Rychlý), kterým obětovaly desítky let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta...

Krajina ve stínu (premiéra 10. září, Bontonfilm)
Jak se vyrovnat se smrtí z rukou vlastních sousedů? Jak čelit rostoucímu zlu, kterému nikdo nevzdoruje? Co dokáže lidská vůle žít a jaká je hodnota pokory a naděje? Film Bohdana Slámy Krajina ve stínu vychází ze skutečných událostí a venkovské genocidy, které se odehrály v pohraniční oblasti Vitorazska v období 30.–50. let minulého století. Hrají Magdaléna Borová, Stanislav Majer, Bára Poláková, Csongor Kassai, Petra Špalková, Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Cyril Drozda a Marek Taclík.

Vizionář Modigliani (premiéra 14. září, Aerofilms)
Dokumentární snímek Vizionář Modigliani připomíná sto let od úmrtí výtvarného génia, který překonal všechny legendy a stereotypy. Od jeho kořenů v Livornu, kde se zrodilo hnutí Macchiaioli, přes Paříž, která byla centrem moderny a kde se střetával s takovými talenty své doby, jakými byli Pablo Picasso či Constantin Brâncuși, až po hluboký vztah s múzou Jeanne Hébuternovou.

Kingsman: První mise (premiéra 17. září, Falcon)
Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby.

Helmut Newton: Nestoudná krása (premiéra 17. září, Artcam Films)
Dokumentární film německého režiséra Gero von Boehma přibližuje osobnost fotografa Helmuta Newtona (1920–2004), legendy nejen módní fotografie. Newton svým provokativním, a přitom precizním přístupem k módní fotografii a k fotografii aktů navždy změnil pojetí těchto žánrů a stal se vzorem a ikonou pro mnoho dalších fotografů a umělců. V intimním dokumentu vystupují osobnosti jako Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Hanna Schygulla, Grace Jones, Marianne Faithfull, Claudia Schiffer, Anna Wintour a skládají sugestivní mozaiku života a díla svérázného muže, který se nikdy necítil být umělcem.

Máša a medvěd: Mášiny písničky (premiéra 17. září, Bioscop)
Okouzlující animované příběhy nerozlučné dvojice, která si získala srdce dětí i dospělých na celém světě jsou zpět a tentokrát s pořádnou porcí písniček! Ve 13 příbězích se s malou nezbedou a trpělivým chlupáčem vydáte do slunné Itálie, zažijete karnevalové rytmy nebo třeba objevíte kouzlo Paříže.

Princezna zakletá v čase (premiéra 17. září, Bohemia MP)
Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. V hlavních rolích uvidíte Natalii Germani, Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Jana Révaie, Romana Zacha, Martina Dejdara a Martina Písaříka.

Rytmus: Tempos (premiéra 17. září, Bontonfilm)
Patrika Rytmuse Vrbovského alias rappera Rytmuse můžete na naší a slovenské hudební scéně vídat už neuvěřitelných třicet let. Když s tímto stylem hudby začínal, nikdo mu nedával šanci, přesto se nevzdal a stal se jedním z nejúspěšnějších a nejbohatších umělců u nás. Nyní o něm vznikl nový zajímavý dokument.

Bábovky (premiéra 24. září, CinemArt)
Film Bábovky, natočený podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové, dokazuje, že některá setkání dokáží změnit náš život navěky. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. V hlavních postavách příběhu se představí Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, které doplní i zástupci nastupující herecké generace Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová.

Corpus Christi (premiéra 24. září, AČFK)
Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?

Naděje (premiéra 24. září, Bontonfilm)
Anja a Tomas představují pár, jakých známe mnoho. Oba jsou ve středním věku, v plné síle, pevně spojeni dětmi a rodinou. Z jejich romantické lásky už po letech soužití mnoho nezbylo, žijí spíše vedle sebe než spolu a většinu energie dávají do své práce. Když Anje lékaři oznámí, že má fatální neléčitelný nádor a před sebou pouhé tři měsíce života, musí být silná a bojovat. Může smrtící diagnóza dát jejich rozbitý vztah znovu dohromady nebo už mezi nimi opravdu nic nezbylo?

Žaluji! (premiéra 24. září, Pilot Film)
Pátého ledna 1895 byl Alfred Dreyfus, nadějný mladý důstojník židovského původu, degradován za špionáž pro Německo a odsouzen k doživotnímu vězení na Ďáblově ostrově. Jedním ze svědků Dreyfusova veřejného lynčování je také Goerges Picquart pověřený vypátráním špeha. Když ale zjistí, že Němci stále informace dostávají, je zatažen do mocenských machinací. Polanského snímek ukazuje, že je možné uchopit historii tak, aby promlouvala i k dalším generacím.
 

#filmové premiéry #kino

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články