[OL]4you na

Zážitkový den pro milovníky historie a románů Jane Austen se blíží!

Chcete zažít něco nového, netradičního a na na chvíli se vrátit o 200 let zpátky? Pak je Empírový den v zámku Čechy pod Kosířem přesně pro vás!

Zážitkový den pro milovníky historie a románů Jane Austen se blíží!
Empírový den

Empírový den je jednou z největších dobových akcí na zámku v Čechách pod Kosířem. Letošní se koná již tuto sobotu 7. května. Je jen na vás, jestli si obléknete dobový oděv nebo si pouze přijdete užít skvělou atmosféru. Akci připravilo sdružení Jane Austen CZ, program začne v 10 hodin taneční lekcí, poté následuje piknik v zámeckém parku doplněný dobovými hrami a vyvrcholí závěrečným plesem, který dost možná proběhne pod širým nebem.

Program dne:
10:00 Taneční lekce – Účastníci se v neformálním prostředí seznámí se základy anglických kontratanců, které pak večer využijí na plese. Na seminář stačí pohodlné oblečení vhodné na tanec – dámám je doporučena dlouhá sukně (max. po kotníky), pánům pohodlné volnější kalhoty. Obuv je nejlepší na ploché podrážce či jen s malým podpatkem.
Tance jsou jednoduché a nevyžadují žádnou předchozí taneční průpravu, používají vesměs obyčejnou chůzi, případně cval stranou, takže je zvládnou všechny věkové kategorie a i lidé bez předchozích tanečních zkušeností brzy proniknou do těch nejzákladnějších prvků.
V prostorách zámku bude k dipozici šatna, kde bude též možnost uschovat si věci během odpoledního pikniku.


13:00 Piknik v zámeckém parku – Na piknik bude možné donést si vlastní dobroty nebo si zakoupit drobné občerstvení na místě. V případě špatného počasí se program uskuteční v Zámecké oranžerii. Poněvadž prostředí zámeckého parku je velmi fotogenické, neváhejte si již obléci dobový kostým. Vstup do zámeckého parku bude otevřen též návštěvníkům zámku a široké veřejnosti.

15:00 Módní přehlídka
Speciálním programem letošního roku bude přehlídka dobové módy. Uvidíte průřez dámskou i pánskou empírovou módou cca 1790 - 1825, a to v denním, vycházkovém či večerním.
Dozvíte se o základních rysech tohoto krátkého, ale výrazného období historické módy, a získáte tak třeba inspiraci pro vaše příští dobové modely.

16:00 Společné foto

18:30 Večeře – Pokud se chcete aktivně zúčastnit celodenního programu, můžete si vybrat ze 2 typů vstupenek:
Celodenní vstupenka v hodnotě 550 Kč zahrnuje kompletní program dne od taneční lekce, přes piknikové odpoledne, speciální program a slavnostní ples.
Vstupenka na ples v hodnotě 350 Kč je určena těm, kdo se nemohou zúčastnit celodenního programu, ale chtějí si zatančit alespoň večer.
Široká veřejnost má volný vstup zdarma do zámeckého parku, nikoli však do interiérů, kde bude probíhat taneční a hudební program.

19:30 Empírový ples  – Celý den vyvrcholí slavnostním plesem, na kterém se setkají všichni účastníci celého dne a zažijí povznášející atmosféru období Regency, kdy se různorodé vrstvy společnosti anglického venkova potkávaly na tanečním parketu. Každý tanec na plese se nejprve zopakuje či uvede a nápovědu uslyšíte i v průběhu samotného provedení. Většina tanců je relativně jednoduchá a zvládnou je tedy i ti, kteří neměli možnost zúčastnit se dopoledního workshopu. V letošním náhradním termínu a s dodržením aktuálních hygienických předpisů ples proběhne na prostranství před oranžerií. Venku lidé tančili již odnepaměti a tak si to tentokrát můžete užít i vy.

Více informací na www.empirovyden.cz

reklama