[OL]4you na

Zlatá pláž bude mít v Olomouci derniéru. Jak se na představení chystá Petr Čtvrtníček?

Již ve středu 22. června se diváci mohou těšit na skutečnou divadelní lahůdku. V Olomouci bude mít v rámci Moravského divadelního léta derniéru inscenace Zlatá pláž Divadla na Zábradlí, která vznikla v režii Jana Prušinovského, režiséra populárního seriálu Most!. Návštěvníci festivalu uvidí Janu Plodkovou, Jiřího Vyorálka, Jiřího Černého, Barboru Bočkovou, Kateřinu Císařovou a Petra Čtvrtníčka.

Zlatá pláž bude mít v Olomouci derniéru. Jak se na představení chystá Petr Čtvrtníček?

Scenáristu Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského pojí spolupráce ve filmu, televizi i v divadle. Společně před lety připravili hru s původním textem na téma: Může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí? Říká se, že kdo se snaží, dosáhne, čeho chce, ale proč se snažit, když to nikdo neocení? Hlavní postavou hry je mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, který sice svou šanci na uplatnění dostane, ale promění se v monstrum.

"Zlatá pláž je divadelní sitcom. Navíc velmi povedený. Za celých 85 minut nenajdete hluché nebo zbytečné místo, scénu ani repliku. Dobrý scénář jen podtrhují herecké výkony, zejména ten Jany Plodkové v roli Zombíkovy matky. Její záchvaty vzteku, hysterie a pokusy manipulovat všemi okolo jsou stejně uvěřitelné jako komické. Stejně uvěřitelný je i Jiří Vyorálek coby kamioňák Standa. Drsňák, ale se srdcem na správném místě. Neméně zaujme Jiří Černý v roli Zombíka, zejména proto, že po většinu doby má na tváři masku. Svou postavu a její pocity tak může divákům přiblížit jen svým hlasem. Což se mu perfektně daří, nejlépe během telefonátu z rumunské policejní stanice," píše jedna z divadelních recenzí.

Vzhledem k tomu, že jsou poslední reprízy vždy originální, uvolněné a herci často improvizují, poprosili organizátoři Petra Čtvrtníčka, aby řekl, co Divadlo na Zábradlí chystá. "Chtěli jsme připravit takovou jednu originální věc, že bysme vůbec nepřijeli. Ale tu radost vám neuděláme, takže přijedeme. Přijďte se podívat..." říká mimo jiné Petr Čtvrtníček v humorně pojaté videopozvánce.

Zlatá pláž se bude hrát 22. června v 19:30 ve Smetanových sadech. Vstupenky za 490 Kč pořídíte zde.

reklama