[OL]4you na

Zpátky do knihoven! Vědecká knihovna chystá měsíc čtenářů

Zpátky do knihoven - tak zní motto letošního ročníku celonárodní akce Březen – měsíc čtenářů. Vědecká knihovna si pro své čtenáře připravila řadu akcí včetně ankety o ceny a Deskohraní. Chybět nebude ani několik hvězdných hostů.

Zpátky do knihoven! Vědecká knihovna chystá měsíc čtenářů

Vědecká knihovna v Olomouci si pro své čtenáře i návštěvníky připravila na březen bohatý program. Těšit se mohou například na setkání se spisovatelkou a novinářkou Markétou Pilátovou, cestovatel Vojtěch Lavický je vezme na motorce kolem světa, do fantaskního světa je zavede výstava E. T. A. Hoffmann aneb Génius hrůzy. "Vůbec poprvé se ve Vědecké knihovně uskuteční Deskohraní, zábavný večer pro všechny milovníky společenských her, hry si budou moci poté zájemci zapůjčit ve volném výběru," doplnila ředitelka Iveta Ťulpíková.

Po celý březen poběží rovněž anketa, v níž mohou zájemci vyjádřit svůj názor a zapojit se do slosování o zajímavé ceny. "Zpětná vazba je pro knihovnu důležitá a věřím, že nám pomůže o něco lépe zkvalitnit služby. Anketu vnímám jako důležitý prvek v komunikaci s uživateli knihovny," uvedl náměstek Martin Kučera. Od března rovněž startuje projekt Hledá se!, prostřednictvím kterého mohou čtenáři pomoci knihovně získat dnes na trhu těžko dostupné knihy chybějící ve fondu (například z regionální historie). V online katalogu bude u vybraných publikací umístěna ikona upozorňující na to, že právě tuto danou publikaci knihovna postrádá.

Bližší informace o programu naleznou čtenáři na webu či facebookovém profilu.

Březen – měsíc čtenářů vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) a letos se koná již po čtrnácté. Činnost knihoven byla velmi poznamenaná vládními opatřeními kvůli pandemii covid-19 a právě motto Zpátky do knihoven má široké veřejnosti připomenout, co vše jim mohou tyto kulturní instituce nabídnout.

FOTO: Unsplash

reklama