5 tipů, jak si užít bezstarostnou dovolenou

Tyrkysové moře, šumění vln, romantické západy slunce pozorované z balkonu se skleničkou něčeho osvěžujícího v ruce, relax a pohoda... Taky už se vidíte na své vysněné dovolené? A víte, jak si ji užít opravdu na maximum? Přinášíme vám 5 tipů, díky kterým bude vaše letošní dovolená opravdu pohodová, nezapomenutelná a hlavně bezstarostná!

Redakce [OL]4you

Svěřte se do rukou odborníků

Nechali jste výběr dovolené na poslední chvíli? Neztrácejte naději! Odcestovat v rámci last minute nabídky je oblíbený způsob. I na poslední chvíli je možné sehnat ubytování ve vysněné destinaci podle vašich představ. Stačí vytrvat a ideálně své požadavky svěřit do rukou odborníků, kteří se množstvím nabídek proberou za vás, a vy budete moci vybírat jen z těch opravdu relevantních. Stavte se třeba na pobočkách cestovní kanceláře Neckermann, kde můžete vybírat z velkého množství zájezdů do Řecka, Turecka, Bulharska a dalších oblíbených destinací. To pravé dovolenkové místo na vás čeká!

Odpojte se

Technologie jsou fajn, usnadňují nám život, ale taky jsme tak trochu jejich otroky. Pamatujete si třeba, kdy jste naposledy strávili aspoň hodinu, aniž byste se nepodívali na svůj chytrý telefon? Průměrný Čech se svého mobilu dotkne cca jednou za 21 minut, čili přibližně 50x během dne, kdy je vzhůru. Naordinujte si během dovolené tzv. digitální detox, odložte mobily, tablety a další zařízení a užívejte si přítomný okamžik, šumění moře, dotek slunce na své pokožce. Přečtěte si papírovou knížku, koukejte se kolem sebe, povídejte si se svými bližními. Stojí to za to!

Ulehčete si pobyt

Když jste na dovolené, chcete si především pořádně odpočinout, čili vstávat později než během pracovních dní. Jenže na druhou stranu chcete mít i super místo u bazénu, což ale obnáší právě brzké vstávání a zabírání lehátek ručníkem. Jak tohle dilema vyřešit? Jednoduše! Využijte službu Choose Your Favourite Sunbed od CK Neckermann, díky níž si již před odletem na dovolenou můžete vybrat a zarezervovat za poplatek své lehátko, které na vás bude čekat každý den vašeho pobytu. Stejně tak můžete využít i možnost zarezervovat si konkrétní pokoj ve vašem oblíbeném hotelu (služba Choose Your Room), a na místě pak nemusíte řešit případné změny a stěhování, které dokážou začátek dovolené znepříjemnit. Zařiďte si toho před odjezdem na dovolenou co nejvíce a po příletu už si jen užívejte.

Vyzkoušejte něco nového

Kdy jindy zkoušet nové věci, než právě na dovolené? Vydejte se někam, kde jste ještě nikdy nebyli, poznávejte nová místa. Máte své oblíbené letovisko a jezdíte tam opakovaně? I tam určitě najdete dosud neobjevenou pláž, místní restauraci, kde jste ještě nikdy nejedli, nebo zátoku, z níž můžete sledovat neopakovatelné západy slunce. Ochutnávejte místní kuchyni, nebojte se dát si něco nového, neznámého. Uvidíte, že vaše zážitky z dovolené budou jiné a vzpomínky na ně vám vydrží déle.

Nezapomeňte na pojištění

Aby byla vaše dovolená bezstarostná po všech stránkách, nezapomeňte si před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění. Ideálně včetně storna zájezdu, kdybyste náhodou na poslední chvíli nemohli odcestovat. A víte, že si po dobu nepřítomnosti můžete pojistit i svou domácnost? Myslete na vše!

TIP: Aktuální nabídku last minute zájezdů najdete např. zde.

 

#prázdniny #last minute #moře #léto #stylové cestování #cestování #turecko #bulharsko #řecko #digitální detox #detox #tipy #dovolená #ck neckermann

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články