7 tipů, jak upgradovat návštěvu Olomouce v rámci půlmaratonu

Míříte do Olomouce na jednu z nejoblíbenějších sportovních akcí tohoto regionu – Mattoni Olomoucký 1/2Maraton? Máme pro vás tipy, které podniky a místa byste tady rozhodně neměli minout...

Redakce [OL]4you

Pokud přijedete pár dnů předem, zarezervujte si včasnou přípravu pro své tělo. My sázíme na masáž celého těla od masérek z Filipín a ze Srí Lanky, které pocházejí z rodin, kde se masérské řemeslo dědí z generace na generaci. Kokosový olej vyráběný na základě starobylých receptů přímo na Srí Lance budou vaše svaly milovat na první dotek. Jestli ovšem přijedete až v den závodu a budete zůstávat v Olomouci do neděle, dopřejte si alespoň privátní wellness spa. To můžete v NutrendWorldu aktuálně využít za zvýhodněnou cenu!

Vydatnou nedělní snídani hned další den po uběhnutí půlmaratonu si můžete dát v designovém podniku Café New One naproti Červenému kostelu. Naše redakce sem chodí nejraději na Vejce Benedikt, což je zastřené vejce s pečenou šunkou od kosti přelité holandskou omáčkou na dokonalé domácí housce. Pokud nejíte maso, vyzkoušejte bezmasou variantu Vejce Florentine, kde je pečená šunka nahrazená baby špenátem.

Dali byste si pivo s Petrou Kamínkovou, usměvavou vytrvalkyní, která nevynechala ani jeden ročník olomouckého půlmaratonu? Ačkoli se to nezdá moc pravděpodobné, může se vám to splnit! Petra totiž provozuje na Svatém Kopečku u Olomouce se svým manželem malou zahradní hospůdku U Kameňa. Ochutnat zde můžete Svatokopecké pivo a studené i teplé pochutiny z kuchyně, které vám připraví Petřin manžel. Jak jinak zakončit úspěšný běh?

Již mnozí odborníci potvrdili kladné účinky kávy na lidský organismus. My je teď nebudeme vyjmenovávat, ale přiznáme, že je na sebe nejraději necháváme působit v kavárně s mladistvou atmosférou Kafe jak lusk na třídě Svobody 4. Zdejší baristi vám doporučí, jaký druh zrnek ochutnat a kterou alternativní přípravu vyzkoušet. Nebudete-li chtít experimentovat, objednejte si cappuccino a neuděláte chybu. My si ho nejlépe vychutnáme s ovesným mlékem. A když bude pařák, můžete svůj kávový zážitek vylepšit ještě domácím nanukem!

Olomoucký půlmaraton je nejčastěji hodnocen jako ten, který má z celé České republiky nejlepší atmosféru. Sice se poběží zrovna v době, kdy bude olomoucká radnice stále „zabalena“ v rámci rozsáhlé rekonstrukce (pohled si vychutnejte alespoň na tomto snímku), ale nezoufejte – Olomouc nabízí totiž mnohé další klenoty. Při procházce historickým centrem města si to namiřte k dómu sv. Václava, kterým se tohle město pyšní již několik staletí. Jeho hlavní věž je se svou výškou 100,65 metrů druhou nejvyšší kostelní věží v České repulice a najdete se např. šestitunový zvon Panny Marie Hostýnské nebo tzv. sv. Václav – největší zvon celé Moravy.

Když už budete u nejmonumentálnějí budovy celého města, dómu sv. Václava, zastavte se za rohem na skleničku do oceňovaného Black Stuffu. Kromě toho, že zde ochutnáte až deset točených pivních speciálů, je tento podnik také ambasádou kultovní skotské palírny Ardbeg, jež patří pod společnost s luxusním zbožím Louis Vuitton Moët Hennessy. V útulné atmosféře irské hospůdky zde můžete strávený čas považovat i za určitou exkurzi do světa whisk(e)y. Zdejší kolekce lahví čítá přes neuvěřitelných 1400 lahví, z nichž zhruba polovinu si můžete i zakoupit. Nejnovější chloubou je několik speciálních whisky s vlastní etiketou Gold Cock Black Stuff – např. Private Cask 1992 získala v legendární Whisky Bibli z roku 2017 skvělých 95,5 bodů!

#olomoucký půlmaraton #běh #běhání #black stuff #petra kamínková #café new one #kafe jak lusk #runczech

reklama

Golf Resort Olomouc
Další články