7 věcí, které byste měli stihnout do konce prázdnin

Prázdniny se bohužel blíží do finále a (nejen) školáci již odpočítávají dny do 1. září, které definitivně ukončí sladké zahálení. Vypadá to navíc na příjemné letní teploty, a tedy ideální čas na oblíbené prázdninové aktivity, které jste možná zatím nestihli.

Hana Došlová

1. Vyražte ještě na jedno neznámé místo
Neustále nebezpečí koronavirové nákazy změnilo prázdninové plány nejednomu z nás. Většinou jsme byli nuceni nahradit zahraniční dovolené za jiné v Česku. Dostali jsme tak velikou příležitost poznat krásy, pamětihodnosti a doposud neobjevené půvaby naší vlasti. Sedněte si s dětmi nad mapou a vyznačte si místa, která chcete ještě do konce prázdnin navštívit. Výlety můžete barevně rozdělit na ty, které zvládnete pěšky, na kole či vlakem. Pokud vyhraje cyklovýlet dál od vašeho bydliště, na pohodlné přesuny se vám bude hodit nosič kol na auto. Velký výběr má například značka Thule k zakoupení v Hervis Sports.

2. Uspořádejte sportovní klání
Co by bylo léto a prázdniny bez kamarádů! Zkuste společně strávený čas pojmout tentokrát trochu jinak. Co uspořádat sportovní turnaj – třeba v tenise, šipkách nebo v oblíbené hře Francouzů – pétanque. Když si navíc připravíte pro vítěze originální cenu, zábava okořeněná špetkou sportovní rivality je zaručena.

3. Jeďte na vodu
Češi jsou národem vodáků. Dokazují to nejen vítězné vavříny našich sportovců ve vodních sportech, ale především česká tradice ve sjíždění řek. Tato oblíbená letní kratochvíle je pro mnohé z nás od raného dětství nezbytným elementem léta. A je úplně jedno, zda každý rok objevujete neprobádané české splavné toky nebo jste věrní své jediné říčce, kempu a hospůdce...

4. Relaxujte celý den
Využijte letní parný den k nicnedělání. Oblékněte se do pohodlného oblečen a vyčleňte si celý jeden den jen pro sebe. Záleží jen na vás, pro kterou (ne)činnost a relaxační místo se rozhodnete, možností je víc než dost. My navrhujeme houpací síť a knížku, letní kino anebo dlouhý nikým a ničím nerušený spánek.

5. Vyzkoušejte něco nového
Znáte už zpaměti všechny cyklistické stezky ve vašem okolí, kde se s pravidelnými obměnami proháníte na kolečkových bruslích či v běžeckých botách? Tak to je ten nejvyšší čas na něco nového. Zábavu, formování postavy a osvěžení zaručuje na příklad hit posledních let paddleboard, nebo se můžete začít vznášet nad vodní hadinou pomocí eFoil Liftu či ověřit partnerskou sladěnost na dvojkajaku. A ruku na srdce, neplánujete si už léta zlepšit plavecký styl? Rybníky, řeky i jezera jsou ta nejideálnější tréninková místa k nácviku šipky či odnaučení plaveckých zlozvyků z dětství.

6. Spěte pod širákem
Poslední prázdninové dny se s námi loučí konečně typicky letním počasím. Využijme teplé letní noci ke kempování v přírodě. Pokud byste dali na výběr svým dětem možnost přespat v luxusním hotelu v prachových peřinách nebo strávit jednu noc pod hvězdami, co by si asi vybraly? Připravte jim dobrodružství, o kterém budou v září svým spolužákům s nadšením vyprávět. Zážitky umocní i správná výbava. Nepodceňte výběr kvalitního spacáku, karimatky i stanu. „Zárukou kvality, u kterých nikdy při kempování nešlápnete vedle, jsou osvědčené značky Hannah, Kilimanjaro či Husky,“ doporučuje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports.

7. Obohaťte si chuťové pohárky
Jak nejlépe zakončit všechny shora uvedené činnosti? Nás napadá jediná správná odpověď – u dobrého jídla. Překvapte své spolustolovníky nějakým originálním pokrmem nebo zkuste netradiční výzvu – uvařte si jen ze surovin z vaší zahrádky či připravte zarytým masožravcům vegetariánské recepty. A pokud vaření příliš neholdujete, otestujte o těchto prázdninách nějaký pokrm či surovinu, na které jste neměli dosud odvahu. Chutě se totiž mění, takže není na škodu zkusit odmítanou dobrotu po čase znovu.

#prázdniny #děti

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články