Amazonie – úkryt před světem dospělých

Když mě teta Zuzka (šéfredaktorka OLforjů) požádala, abych otestovala dětskou hernu Amazonie, neváhala jsem ani chvilku. Domluvila jsem se ještě s kamarádkou Natálkou a vyrazily jsme Amazonii prověřit řádným řáděním!

Ella Dubánková

Amazonie je obří dětská herna, kterou najdete v obchodním centru Olomouc CITY v horním patře naproti kinu. Skvělé je to, že mají otevřeno denně od 9.00 do 20.00 hodin, takže tam děti můžou blbnout klidně celý den, když nemají nic jiného na práci. Samozřejmě, že tam nemůžou jít děti samy – vždy s nimi musí být nějaký dospělý doprovod, asi hlavně proto, aby mohl obstarávat občerstvení a pití. Nezdá se to, ale fakt se tady hodně zpotíte! Obří průlezku totiž musíte prolézt úplně celou. Vede až někam hodně dozadu, takže se na chvilku ztratíte z dohledu dospěláků, což je super. A pak zase vylezete nějakým výlezem – můžete si vybrat několik variant. Já jsem většinou sjížděla po skluzavce.

Když jsme se s Natálkou osvěžily džusem, vrhly jsme se zase do víru řádění. Asi nejoblíbenější věc v Amazonii je kolotoč, na který můžete naskočit, a pak je to opravdická jízda! Na kolotoči jsme visely poměrně často, skoro pořád. Teda když jsme zrovna neskákaly ve skákacím hradu nebo nehrály pohybové hry s animátorkami. Nebo když jsme si zrovna nenechávaly namalovat obrázek na obličej. O víkendu tady totiž vždycky bývá speciální program s animátory, kteří vymýšlejí pro děti různé aktivity. A během týdne probíhají zase různé soutěže a dílničky, kde se můžou děti učit vytvářet dekorace a všechno možné.

A co je úplně nejlepší, to jsou zdejší narozeninové oslavy. Už jsem tady na několika oslavách mých kamarádek byla a doufám, že tady některé ze svých narozenin budu moct oslavit. Třeba ty příští, osmé. To by se mi líbilo.

V Amazonii je ještě jeden dětský svět, ale ten je jen pro prcky – vlastně je to hlídací koutek, Tarzánek. Tam se odkládají děti, když si jsou dospěláci zanakupovat. Tam můžou být děti, kterým je od 4 do 10 let. Takže já bych tam mohla, ale jsem radši v tom pořádném velkém dětském světě!

Když jsme dostaly hlad (velký výdej energie rovná se velká potřeba jídla), tak jsme si přímo v areálu Amazonie daly naši oblíbenou pizzu – úplně tu samou, co dělají v Pizza Pollo, asi to tam válí ten samý pán. A taky zákusek.

Teta Zuzka byla navíc moc spokojená, že si v prostoru kolem herny mohla v klidu (teda vlastně moc v klidu to nebylo) sedět a pracovat, protože je tam wifina. Ona totiž vlastně pracuje pořád. Vždycky z tašky vytáhne počítač a připravuje další číslo. Tak doufám, že zas budu moct něco otestovat, protože Amazonie mě bavila mooooc!   

Amazonie

Nekonečný proud zábavy v podobě řádění v obří průlezce, skákacím hradu, v balónkovém bazénu a mnoho dalších atrakcí, to je AmazonieOlomouc CITY! Rodiče si mohou vychutnat posezení v kavárenské části s výhledem na dovádějící děti. Více na www.amazoniecity.cz

#amazonie #oc olomouc city #oc city #city #pizza #pizza pollo #rodina #wi-fi #děti

reklama

golfolomouc.cz
Další články