[OL]4you na

Balkan trip s Martinou Qweetko Procházkovou nabídne rakiji, vtip i nejošklivější město Evropy

Pětice přátel a zároveň produkční tým olomouckého režiséra Jiřího Slečky se vydává na nevšední trip po zemích bývalé Jugoslávie, kde turisty běžně nepotkáte. Kde mají nejlepší pivo, největší pyramidu světa a kde nejošklivější město Evropy? Premiéra netradičního cestopisu z produkce George Vision se koná 8. září v kině Metropol a zvýhodněné vstupenky jsou již v předprodeji.

Balkan trip s Martinou Qweetko Procházkovou nabídne rakiji, vtip i nejošklivější město Evropy

"Už to není mystery, ale pořád je to strašidelný," říká o novém snímku Martina Qweetko Procházková, která se stala nejen jeho hlavní postavou, ale také nás coby moderátorka provede celou řadou humorných i napínavých situací, včetně premiéry. Ta se odehraje 8. září v kině Metropol. "Těšit se můžete na celý náš tým a vtipné historky z cest, ale také na koncert Alžběty Kolečkářové, která nazpívala pro film píseň. Přijďte a poznáte rozmanitost, divokost i speciality Balkánu. Navíc vstupenky jsou nyní v předprodeji za mimořádnou cenu," zve režisér Jiří Slečka

BALKAN TRIP je už čtvrtým celovečerním snímkem, který vznikl pod hlavičkou značky George Pictures, a tentokrát nás přenese na "zapovězená" místa, jako je hora Trebević u Sarajeva a její opuštěný olympijský areál s bobovou dráhou z roku 1984, nebo do Mostaru v Hercegovině, kam se podíváme i skrze dobové záběry. "Ve filmu propojíme dnešní atmosféru místa s minulostí, kdy byl v občanské válce zničen tamní unikátní most. A protože s námi na cestu vyrazil i Pavel Rosypal, který zde působil v rámci SFOR na mírové misi, uvidíte místa ještě z jiného úhlu pohledu," prozradil Slečka.

Pětičlenná parta nás vezme také na vodopády Mirusha a Kravica, jedny z divů Balkánu, v Černé Hoře se svezeme po okouzlujícím Skadarském jezeře s posledními pelikány v Evropě, v Kosovu navštívíme nejošklivější město i budovu Evropy a chybět nebude ani údajně největší pyramida světa a řada strašidelných překvapení okem profesionální kamery. "Uvidíte místa, o nichž jste možná neslyšeli, ale stojí za to! Ochutnáme typická jídla, pálenky i piva a zakusíme tu jedinečnou atmosféru Balkánu, nespoutaného pravidly EU. Každý si najde to své. Navíc Martina a její vtip opět nezklamou," dodává Jiří Slečka.

Slavnostní premiéra s debatou a koncertem proběhne 8. září v kině Metropol a vstupenky jsou už nyní v prodeji za zvýhodněnou cenu ZDE.

reklama