[OL]4you na

Benefiční sbírka Zázraky Zrození: Na modernizaci Novorozeneckého oddělení FN Olomouc putuje 904 063 Kč

Olomoucká firma Lorika ve spolupráci s Hospodářskou komorou a dalšími regionálními partnery dokázala během dvouměsíční benefiční kampaně vybrat přes 904 063 Kč od regionálních firem, institucí i široké veřejnosti. Fakultní nemocnice Olomouc tak obdrží 4 pulzní oxymetry a novou centrální monitorovací stanici pro bezpečné a pohodlné monitorování životních funkcí novorozenců i nerušený poporodní bonding.

Benefiční sbírka Zázraky Zrození: Na modernizaci Novorozeneckého oddělení FN Olomouc putuje 904 063 Kč
Foto: Lukáš Navara

Částka plně pokryje vybavení 4 porodních sálů

Kampaň nazvaná Zázraky Zrození měla za cíl shromáždit co nejvíce finančních prostředků pro Novorozenecké oddělení FN Olomouc. Zaměstnanci tohoto oddělení se z vlastní iniciativy snažili vybavit porodní sály novým zařízením, které není součástí kritické infrastruktury. Díky úspěšné sbírce budou brzy čtyři porodní sály vybaveny čtyřmi novými monitory vitálních funkcí a společnou řídící stanicí.

Rád bych ze srdce poděkoval jménem našeho oddělení všem, kdo se do kampaně, jakkoliv zapojili a pomohli ji šířit. Sbírka přinesla obrovskou částku, která pomůže zkvalitnit naši péči jak o rodiče, tak o jejich miminka. Náš sen, který tu byl na začátku, je z velké části naplněn.”, přiznává s radostí MUDr. Vladimír Mišuth, zástupce primáře Novorozeneckého oddělení. 

MUDr. Vladimír Mišuth, foto: Lukáš Navara

Majitelům společnosti Lorika, Jakubu Krištofovi a Davidu Martinkovi, se tak podařilo spojit moderní pojetí firemního dárcovství formou osvětové kampaně a posílit povědomí o důležitosti poporodního bondingu, ve kterém patří olomoucká nemocnice k republikové špičce. 

V olomoucké porodnici jsme s kolegou Davidem oba přivítali naše děti. Já osobně minulý měsíc už potřetí. A tak jsme rádi, že jsme mohli společně s našimi přáteli, partnery a veřejností pomoci doktorům a sestrám doplnit další část potřebného vybavení pro bezpečný a klidný poporodní bonding, který jsme oba z pozice tátů zažili. Věříme, že se naše snaha vyplatila a chceme poděkovat všem, kteří se k nám přidali,” dodává technický ředitel firmy Lorika, Jakub Krištof. 

Podpora zdejšího novorozenecké oddělení se může přetavit v realitu již během letošního podzimu, kdy začne nové vybavení sloužit jak personálu, tak všem rodičům a jejich dětem. “Aktuálně finalizujeme smlouvu ohledně nákupu zařízení s dodavatelem a společně s vedením nemocnice se budeme snažit, aby nové přístroje sloužily ideálně od letošního září,” říká Vojtěch Konečný z platformy Wakawai, která benefiční sbírku zastřešovala. 

Současný výsledek sbírky nemusí být finální

Původním záměrem sbírky byl nákup 11 pulzních oxymetrů a centrální monitorovací stanice, což představovalo předem vytyčený maximální cíl. V nadcházejících měsících se proto FN Olomouc zaměří na doplnění těchto klíčových zařízení jak z vlastních prostředků, tak prostřednictvím dotací.

Foto: Lukáš Navara

Budeme se snažit hledat další zdroje uvnitř i mimo nemocnici, abychom mohli dokoupit zbývající vybavení pro další porodní sály, což vidím velmi optimisticky. Sbírka Zázraky Zrození k tomu položila dostatečně pevné základy. Díky tomu v budoucnu pokryjeme veškeré potřeby dalších rodičů a jejich miminek, které se narodí u nás na oddělení,” doplňuje Mišuth.

V celorepublikovém měřítku se jednalo o netradiční sbírku, do které se zapojilo několik desítek firem a institucí. “Firemní dárcovství roste na popularitě, ať už díky trendu a potřebě pozitivně ovlivnit své okolí, tak i díky novým směrnicím v rámci ESG (environmental, social and corporate governance),” dodává Konečný.

Kampaň Zázraky Zrození krom sportovních klubů, Univerzity Palackého, Radia Čas Galerie Šantovka, mnoha firem a olomoucké veřejnosti podpořili také známé osobnosti v čele s herečkami Pavlou Dostálovou, Denisou Pfauserovou i sportovcem Adamem Ondrou s ženou Ivou. Zapojil se také bývalý primář Novorozeneckého oddělení MUDr. Lumír Kantor, Ph.D., starosta Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA, Helena Morávková se svou nadací, Radim Kašpar společně s HKOL, Roman Paulus a další zvučná jména. 

 

 

 

reklama