[OL]4you na

Bounty Rock Cafe Open Air jen do pátku levněji, na místě jsou vstupenky dražší

Zajímavé požadavky musejí občas respektovat pořadatelé festivalů, kteří chtějí mít za headlinery hvězdy světové i české pop music. A to i ty, které zažily největší slávu již před mnoha lety. I když v sobotu nebude čekat členy slavné kapely Uriah Heep u olomouckého hotelu Clarion červený koberec a lahve nejluxusnějšího šampaňského, pár drobností si hodlá jedna z legend rockové hudby dopřát. Na festival Bounty Rock Cafe Open Air chce být řádně připravena.

Bounty Rock Cafe Open Air jen do pátku levněji, na místě jsou vstupenky dražší

„V seznamu nás překvapil požadavek na černé ručníky a dvoukilové činky, jinak si ale Uriáši nehrají na žádné primadony. Chtějí třeba litr whiskey Jack Daniels, 24 lahví pepsi coly, láhev burgundského, nejlépe značky Louis Jadot, k tomu nějaký lepší koňak a piva stačí z Plzně, Budějovic či dokonce ze Smíchova,“ konstatuje organizátor festivalu Dušan Neumann. Na snídani pak produkce kapely velmi důrazně požádala, samozřejmě kromě jiných potravin, o čerstvý zázvor. „Vše jsme předali managementu hotelu a s plněním nebude žádný problém,“ podotkl. Podle něj nejsou požadavky skupiny ve světle její slávy nijak přemrštěné.

Pořadatele nicméně překvapil požadavek, že sobotní oběd v hotelu nesmí být take-away (přinesená například pizza či kebab odjinud) a že je potřeba zajistit stoly, židle, ubrusy a příbory. „Až zpětně jsme se dozvěděli, že stejný list dostávají pořadatelé v exotických zemích, kde jsou jiné standardy stravování než v Evropě,“ řekl s úsměvem Neumann. Většina muzikantů, ať už jsou ze světa nebo z Česka, jsou ale normální lidé, kterým stačí běžné hotelové služby a přiměřené zázemí za pódiem. „Na druhou stranu loni Ian Anderson z Jethro Tull striktně vyžadoval, že se v zázemí nesmí už dvacet minut před jeho příchodem kouřit ani venku a obsluha pódia se musela na jeho přání převléct do černých trik.“

Bounty Rock Cafe Open Air startuje v sobotu ve 12.30 na Korunní pevnůstce v Olomouci. Pátý ročník největšího olomouckého rockového festivalu představí skupiny Perseus, Dark Gamballe, Citron, Tublatanka, Uriah Heep a Stromboli. Levnější lístky v předprodeji lze dostat do pátku do 18:00 hodin, na místě přijde vstupenka bez desetikoruny na tisícovku.

Více info na webu

reklama