[OL]4you na

Bruce Willis v Olomouci? Festival Řeka má duši přinese zajímavý program a překvapení

V sobotu 9. září proběhne už osmý ročník festivalu Řeka má duši, který pořádají Plavby Olomouc. Tentokrát bude dějištěm oblíbeného olomouckého festivalu nově zrekonstruovaná náplavka. Chystá se bohatý program. Už jste to slyšeli? Přesně takový je podtitul letošního ročníku - během sobotního dne totiž bude představena aktuální novinka Plaveb Olomouc: netradiční a humorný výklad během plaveb, který namluvil dvorní dabér herce Bruce Willise, Alexej Pyško.

Bruce Willis v Olomouci? Festival Řeka má duši přinese zajímavý program a překvapení

V rámci jednodenního programu přinese festival koncerty skupin No Barriers a D.U.Bmusic. OLOPOINT, originální pojízdný stánek, nabídne návštěvníkům občerstvení, z Vysočiny přijede pizza, která se bude dělat na ohni přímo v peci, a z jižní Moravy dorazí tamní vyhlášený vinař. Příznivci vodních sportů se budou moci projet na paddleboardech. Hlavním bodem programu bude představení nového plavebního výkladu veřejnosti, od sobotní deváté hodiny poplují obě lodě po celý den.

"Současný stav náplavek, podmínky pro elektrické připojení, absence toalet a dalšího zázemí v tuto chvíli bohužel neumožňuje akci větší produkce a rozsahu. S městem však jednáme a věřím, že příští rok se podaří festival zopakovat v úplně jiném měřítku, včetně představení dalších novinek, které mám připravené a které, věřím, budou stát opravdu za to," doplňuje Šimon Pelikán, organizátor akce.

 Během měsíce září proběhnou na náplavce i další akce, jako je  univerzitní meetUp, či koncerty u Olopointu. Poté naváže říjnová pauza a od listopadu budou zahájeny na náplavce zimní plavby s Olopounčem, které bude doprovázet Olopoint s prodejem punčů přímo na náplavce.

Doprovodný program festivalu je pro návštěvníky zdarma, plavby jsou zpoplatněny, jejich rezervace je možná na webu.

reklama