Červen v kinech

Pro filmové fanoušky je bezpečný návrat před filmová plátna nejdiskutovanějším tématem vůbec. Pojďte si vybrat z červnových premiér a podpořte své kino návštěvou.

Hana Došlová

Můj otec Antonín Kratochvíl (premiéra 4. června)
Celovečerní dokument režisérky Andrey Sedláčkové o významné osobnosti světové fotografie, držiteli čtyř prestižních cen World Press Photo spojuje příběh tří generací fotografů. Základním prvkem filmu je klíčový moment v životě Michaela Kratochvíla, který žil za železnou oponou. Ten se až do puberty domníval, že jeho otec Antonín je mrtvý. Jenže ten byl nejen živý, ale i živel, a ještě k tomu mezinárodní celebrita.

Proxima (premiéra 4. června)
Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco doma pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. V práci se sice snaží podávat stoprocentní výkony, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější.

Raoul Taburin (premiéra 4. června)
Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno...

Volej mámu! (premiéra 4. června)
Rodiče někdy čekají celý život, než jim děti poví „Děkuji“. A děti zase vytrvale čekají, až uslyší „Promiň“. Tato častá a často bezvýchodná rodinná situace inspirovala švédskou režisérku Lisu Aschan k natočení střeštěné komedie o Niki, které je sice 35 let, ale podle chování bychom jí spíš hádali 25. Jednoho dne je ale donucena okolnostmi ohlédnout se a zhodnotit všechny své dosavadní vztahy a životní rozhodnutí.

Bourák (premiéra 11. června)
Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si Bourák. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprsenky.
Režie: Ondřej Trojan, hrají: Ivan Trojan, Veronika Marková, Kristýna Boková, Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Jiří Šimek, Petra Nesvačilová, Alena Pajtinková, Kryštof Hádek, Jaromír Dulava, Ady Hajdu, Petra Polnišová, Milan Ondrík, Jaroslav Róna, Aleš Najbrt

Psí láska (premiéra 11. června)
Jana se z Jizerských hor vydává na 1200 km dlouhou trať nejdelšího evropského závodu psích spřežení Finnmarsløpet. Šance na dokončení tohoto závodu jsou velmi malé. Je jedna z mála žen na startu, jako naprostá většina závodníků nežije trvale za polárním kruhem a její tým je tvořen výhradně čistokrevnými husky, zatímco ostatní závodí se psy k tomu účelu vyšlechtěnými. Je skutečně velká zima, polární pláně jsou pohlcovány sněhovými bouřemi, psi se boří v závějích a Jana musí bojovat o poslední zbytky energie.

Na krev (premiéra 11. června)
Celovečerní dokument Erika Knoppa Na krev zachycuje osmou generaci loutkářského rodu Kopeckých skrze bratry Rosťu a Vítka Novákových v klíčovém období jejich existence – od roku 2014, kdy získali svůj vlastní prostor pojmenovaný Jatka 78 a poprvé přičichli k ambicióznějším projektům s novocirkusovým souborem Cirk La Putyka. Postupně se odhaluje propojení současných ambicí principála souboru s rodinnou historií a jakási nutkavost na rodinnou tradici navázat, rozvinout ji, „dotáhnout“ či „dokončit“.

Kalifornský sen (premiéra 18. června)
Film vypráví příběh slavné zpěvačky Grace Davis (Tracee Ellis Ross) pohybující se v třpytivém světě hudební scény Los Angeles. Její přepracovanou osobní asistentkou je Maggie (Dakota Johnson), která stále usiluje o splnění svého velkého snu: stát se respektovanou hudební producentkou. Když jim Gracein manažer (Ice Cube) představí volbu, která by mohla změnit průběh jejich kariér, Maggie a Grace přijdou s vlastním plánem, který by opravdu mohl jejich životy změnit.

Lassie se vrací (premiéra 18. června)
Ústředním hrdinou rodinného dobrodružství je dvanáctiletý chlapec Flo (Nico Marischka), který se musí rozloučit se svým psím parťákem poté, co jeho otec přijde o práci a on se spolu s rodiči přestěhuje do malého bytu, kde nejsou psi tolerováni. Lassie je převezena na panství na druhé straně země. Věrný pes se ale rozhodne vrátit ke svému pánovi.

3Bobule (premiéra 25. června)
Hlavní postavy komedie se po jedenácti letech od 2Bobulí posunuly, dospěly, mají trochu jiné starosti a také radosti. Opět se můžete těšit na Kláru (Tereza Ramba Voříšková), Honzu (Kryštofa Hádka) i Jirku (Lukáše Langmajera). Podstatnou roli ve filmu opět hraje nádherná krajina kolem Pálavy a probíhající vinobraní.

Téměř dokonalá tajemství (premiéra 25. června)
Několik párů se při společné večeří domluví, že své telefony položí na stůl a všechny zprávy, vzkazy i telefonáty budou ten večer sdílet. Nevinná hra se nejdříve vyvíjí jako báječná legrace, pak ale začnou chodit zprávy, které se svými partnery či přáteli sdílet úplně nechtějí.

#kino #filmové premiéry

reklama

PEARL DESIGN
Další články