[OL]4you na

Cirkusová manéž ze sněhu v rakouském Ischglu

Zima u nás zatím moc bílá není, tak se s námi nalaďte na jinou notu – při soutěži ve stavění sněhových soch „Tvary v bílém“ budou totiž od 11. do 15. ledna 2016 mezinárodní umělci vytvářet uprostřed lyžařského areálu cirkusové postavy ze sněhu!

Cirkusová manéž ze sněhu v rakouském Ischglu

Velkolepou manéž ze sněhu tuto zimu najdete v Ischglu. Od 11. do 15. ledna 2016 tu totiž budou mezinárodní umělci tvořit v rámci soutěže ve stavění sněhových soch „Tvary v bílém“ cirkusovou manéž uprostřed lyžařského areálu. Žonglující tuleni, lvi, kteří proskakují zapálenou obručí nebo taneční čísla klaunů – sloganem tohoto roku je „cirkus“ a kreativitě se nekladou žádné hranice. Sochaři sami jsou „umělci“ v lyžařském areálu a sekají své nápady do sněhu během pěti dnů ve výšce přes 2.300 metrů nad mořem. Návštěvníci poté mohou jejich unikátní výtvory obdivovat přímo na lyžích uprostřed sjezdovky. Vyvrcholením pak bude 15. ledna slavnostní vyhlášení vítěze. Již po třiadvacáté budou tento rok porotci z Ischglu vybírat tu nejmimořádnější sochu. Postavy v nadživotní velikosti poté můžete obdivovat v celém areálu Silvretta Arena na sjezdovkách i mimo ně až do začátku května – tak dlouho totiž v Ischglu zaručeně sníh vydrží. Na místě zdarma obdržíte mapu s vysvětlivkami a umístěním soch.      
 
Nápad na „tvary v bílém“

Kam se vším tím sněhem? Tuto otázku si položili obyvatelé Ischglu před 23 lety a vymysleli umělecký projekt - soutěž ve stavění sněhových soch „Tvary v bílém“. Od té doby posílají sochaři z celého světa porotě v Ischglu každý rok své návrhy. Ta pak vybere ty nejlepší nápady a pozve deset uměleckých dvojic. Během pěti dnů vzniknou v lyžařské oblasti s 238 kilometry sjezdovek až deset metrů vysoká mistrovská díla ze sněhu. Aby byla soutěž i opakovaně zajímavá, mění se každý rok zadaní. Nadživotními sochy Dietera Bohlena pod tématem „castingové show“, 50. výročí vzniku lanovky Silvretta nebo VW brouk při ohlédnutí za „érou Volkswagen“. V posledních letech se v ledově studené realitě ztělesňovaly různé nápady. Tento rok se lyžařský areál promění v cirkusovou manéž ze sněhu.
 
Další informace najdete na www.ischgl.com.
 

reklama