[OL]4you na

Divadelní hit Slava’s Snowshow vás vrátí do dětských let

Světově nadčasový divadelní hit Slava’s snowshow, který vás vrátí do dětských let, bude opět k vidění v Praze. Na show se můžete těšit od 1. do 5. března. Ale pozor! Chystá se pouze šest představení.

Divadelní hit Slava’s Snowshow vás vrátí do dětských let
Snowshow

"Moje srdce poskočilo. Zaplnila ho vlna chichotání a vzrušení.“ Právě tak popsal slavnou show s názvem Slava’s Snowshow americký tisk The New York Times. Tuhle inspirující a zároveň inspirativní show založila v roce 1993 legenda ze světa klaunství, skutečný mistr tohoto umění, zakladatel Akademie bláznů a tvůrců Slava Polunin. Za ty roky posouvá toto umění se svou rodinou stále dál a překračuje všechny představitelné hranice.

Sám Slava o sobě říká: „Nechtěl bych dělat nic, co by nepřineslo radost mně, mým přátelům a mému publiku. Tak jsem si podle toho zařídil celý svůj život a nastavil tak i svůj tým. Oslava života se tak stala mou každodenní náplní.“

A na co se můžete těšit? Na show plnou klaunství, ve které se objeví největší kapacity klaunství a cirkusáctví. Představení plné chaosu, hýření a okouzlení, kdy se staří i mladí mohou ze svého běžného života alespoň na chvíli přenést do světa bláznovství. A to i díky interaktivnímu propojení.

V Praze Slava Polunin vystoupil před několika lety a vedle něj „zaklaunila“ Vanda Hybnerová. Byl to pro ni splněný sen. „Toto představení jsem viděla v trochu jiné podobě asi před dvaatřiceti lety, hned jsem se chtěla vydat do klaunské školy v Leningradě, ale přijali mě na DAMU, tak jsem se rozhodla zůstat tady. Po tolika letech jsem se dočkala a postavila vedle Slavy na jeviště, je to splněný profesní sen,“ popsala Hybnerová své dojmy po představení. Pro Vandu Hybnerovou jako režisérku i herečku je klaunství životní filosofie a ve spolupráci s Natálii Kocáb uvádí hru Slávy dcery v divadle La Fabrika. V momentu, kdy ji Slava oslovil, zda by se opět ujala improvizace v jeho Snow Show, neváhala a nabídku opět přijala.

Toto vysoce uznávané mezinárodní klaunské mistrovské dílo vizuální tragikomedie získalo nejvyšší úspěch divadelní ceny od Londýna po New York, od Austrálie po Mexiko, od Paříže po Moskvu včetně Laurence Olivier Award v Anglii a Triumph Award v Rusku.

Nenechte si tedy jedinečnou show ujít ani v České republice.

Slava Polunin ji představí v Divadle Hybernia během šesti neopakovatelných večerů, a sice od 1. do 5. března 2023. Vstupenky koupíte zde.

FOTO: Snowshow

reklama