[OL]4you na

Divadlo, Aneta Langerová i Jaroslav Svěcený, to je Olomoucké nejen shakespearovské léto

Olomoucké nejen shakespearovské léto letos nabídne vedle oblíbeného divadla i koncert Anety Langerové nebo houslisty Jaroslava Svěceného

Divadlo, Aneta Langerová i Jaroslav Svěcený, to je Olomoucké nejen shakespearovské léto

Letní kulturní program v Olomouci opět okoření Divadlo Tramtarie. V krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra UP v Olomouci, už posedmé pořádá srpnový open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto.

Na letní scéně v blízkosti starých hradeb a parku zahraje Divadlo Tramtarie celkem třináct divadelních představení, inscenací ze svého repertoáru, a tři pohádky pro děti.

Festival zahájí v úterý 2. srpna divácky nebývale oblíbený a úspěšný Kabaret nahatý Shakespeare. Tramtarie s ním sklízí úspěchy už více než pět let a za tu dobu nic neztratil na svém jedinečném kouzlu a vtipu.

 Letošní Olomouckého „nejen“ shakespearovské léto slibuje ale opět mnohem víc. Hudebním hostem festivalu je Aneta Langerová. Spolu se smyčcovým triem se na parkánu rozezní v pondělí 8. srpna.

Velký hudební zážitek slibuje i vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Návštěvníci se mohou těšit na Vilaldiho Čtvero ročních období a další světoznámé skladby. Spolu s J. Svěceným vystoupí komorní orchestr Virtuosi Pragenses. Koncert se uskuteční 16. srpna.

Další letní večery budou patřit oblíbeným inscenacím z repertoáru Divadla Tramtarie. Poprvé se na parkánu Konviktu představí novinky letošní divadelní sezóny: komedie o hledání lásky v prostředí internetových seznamovacích aplikací Láska sex a internety nebo úplně jiná absurdní komedie Dealeři, pod kterou je podepsaný uznávaný režisér Petr Šindl. Divadelní program nabízí také autorské hry Vladislava Kracíka, jako poetickou inscenaci Amélie z Hejráku nebo retro komedii Hřeben Bruce Willise.

Nejžhavější novinkou Divadla Tramtarie jsou Tři mušketýři. Ti měli premiéru teprve v červnu a okamžitě se stali hitem letní sezóny. Ostré kordy, divoké bitky a legendární hlášky , to všechno v odlehčeném tramtarijním podání zaručuje divadelní zážitek i skvělou zábavu. Tři mušketýry nabízí pořadatelé také jako rodinné představení vhodné i pro mladší diváky, proto je v neděli 14. srpna jej hrají už od 17 hodin.

Ani letos nebude chybět bohatý program pro nejmenší. Kromě oblíbených pohádek O pračlovíčkovi, O popleteném kouzelníkovi nebo Terezka a kouzelné autíčko je pro děti připraven také další zábavný program. Mohou se těšit na žonglérský workshop, malování na obličejnaučí se umění balancovat a nebude chybět ani oblíbená možnost vyfotit se s pohádkovým hrdinou.

Olomoucké nejen shakespearovské léto se koná na parkánu Konviktu, Uměleckého centra Univerzity Palackého, Univerzitní ulici č. 3 v Olomouci od 2. do 18. srpna.

Lístky jsou k dispozici online na www.shakespearovskeleto.cz nebo je lze koupit v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice. Vstupenky na jednotlivá představení budou v prodeji také na místě před začátkem programu.

reklama