[OL]4you na

Divadlo na Šantovce žije plánovanou změnou. Již brzy představí nové prostory

Divadlo na Šantovce žije intenzivní projektovou přípravou nových prostor. Chystaný kulturní objekt má být klíčovou součástí plánovaného rozšíření Šantovky na druhý břeh Mlýnského potoka. Cílem je nabídnout plně multifunkční prostor pro konání kulturních a společenských akcí nejrůznějších žánrů. V této souvislosti po konci letošní jarní sezony současné divadlo dočasně přeruší provoz. V dohledné době se chystá nejen představení vizuální podoby nového objektu divadla, ale i celého komplexu Galerie Šantovka 2.

Divadlo na Šantovce žije plánovanou změnou. Již brzy představí nové prostory

"Chceme se plně soustředit na nově vznikající projekt. V druhé polovině roku nás zároveň čeká podílení se na organizaci kulturních akcí a koncertů spojených s oslavami 10. narozenin Galerie Šantovky. Je zároveň nutné, aby se všech těchto aktivit naplno zúčastnil náš zkušený tým, který už ale zároveň nebude mít kapacitu provozovat současný sál. Nyní jsme již ve fázi, kdy intenzivně ladíme spolu s architekty technické a prostorové zázemí multifukčního sálu a připravujeme podzimní velkolepé akce pro Šantovku," řekl ředitel Divadla na Šantovce Petr Hlávka.

Moderní zázemí a kulturní komplex
Chystaný objekt nabídne moderní a komfortní zázemí pestré škále kulturních, společenských a volnočasových aktivit a právě divadlo bude ústřední budovou tohoto areálu. "Stávající divadlo, které za dobu desetileté existence navštívily desítky tisíc lidí, potvrdilo, že divadelní prostory v obchodním centru návštěvníky baví a vítají je. Naším cílem je proto divadelní projekt posunout o kus dál a vytvořit jeden z nejmodernějších kulturních komplexů v ČR, který nabídne kulturní a společenské zážitky bez limitů. Chceme vytvořit pulzující srdce celého komplexu," uvedl dále Hlávka.

Současný provoz Divadla na Šantovce má před sebou v tuto chvíli ještě čtyři měsíce fungování. V následujícím období se zde chystají na pódiu vystoupit Jaroslav Dušek, David Koller, Petr Rychlý, Aňa Geislerová, Daniela Kolářová a řada dalších.

FOTO: Facebook Divadla na Šantovce

reklama