[OL]4you na

Do Olomouce míří další ročník Prix Bohemia Radio. Nově nabídne i kategorii Podcast

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio představí nejlepší rozhlasová díla za uplynulý rok v Olomouci od 10. do 13. října. V pořadí 38. ročník festivalu přinese tři tradiční kategorie Dokument, Drama a Reportáž, které doplní zbrusu nová sekce s názvem Podcast.

Do Olomouce míří další ročník Prix Bohemia Radio. Nově nabídne i kategorii Podcast

Festival se do hanácké metropole vrací přesně po roce. Hlavním centrem dění bude opět Umělecké centrum Univerzity Palackého, kde se představí tři tradiční kategorie Dokument, Drama a Reportáž. Novinkou bude v poslední době oblíbený Podcast. Ten nahradí kategorii Multimédia, jež byla součástí festivalu po dobu tří let.

V kategorii Podcast mohou soutěžit pravidelné podcasty a podcastové kanály s minimálně deseti zveřejněnými epizodami a uzavřené podcastové série či seriály s minimálně pěti zveřejněnými epizodami, které byly publikovány prostřednictvím internetu v období od 1. ledna do 31. prosince 2021. Podcasty musí být v češtině a dostupné v audiu (nikoli ve videu) pro české publikum.

HODNOCENÍ SOUTĚŽE
Před samotnou hlavní soutěží provede porota předvýběr z přihlášených pořadů v každé kategorii a doporučí díla do hlavní soutěže. Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních děl a zhlédnutí prezentací. V každé soutěžní kategorii budou uděleny tři hlavní ceny Prix Bohemia Radio. Vrátí se i nezávislá studentská porota, jež rozhodne o držitelích Cen studentů ze všech soutěžních kategorií.

Festival Prix Bohemia Radio, jehož čestným ředitelem je od loňského roku herec Igor Bareš, proběhne od 10. do 13. října a tradičně nabídne velmi pestrý a zajímavý program. Pro více informací sledujte web.

reklama