[OL]4you na

Do olomoucké Oranžerie na PechaKucha Night vol. 18

Celé letošní léto se ve Smetanových sadech rekonstruovala budova oranžerie. Výsledek rekonstrukce budou moci zhlédnout návštěvníci 18. vydání akce PechaKucha Night, která se bude konat v pátek 7. září 2018 od 20.20 hodin.

Do olomoucké Oranžerie na PechaKucha Night vol. 18

Svižné prezentace se budou tentokrát hodně točit kolem architektury, umění a pomyslného (kulturního) dědictví. V rámci večera se představí několik projektů a osobností z Olomouce, ale přijedou i hosté z Prahy nebo Hradce Králové. Návštěvníci se tak seznámí s projekty, kterými se sami budou moci inspirovat.

Krásný projekt přijede představit Nika Puci, kterým je fundus Eterle. Nika pokračuje ve sběratelské vášni své maminky a babičky. S citem, vkusem a vášní se po tři generace v jejich rodině sbírá nábytek, nádobí, nejrůznější dekorace a doplňky. Místo toho, aby si dámy své poklady hýčkaly a nechávaly jen pro sebe, rozhodly se o své jmění podělit a založily půjčovnu, díky níž může být vrcholně stylový každý večírek, svatba nebo dobová party.

„Další projekty, které nás nadchly a jimiž se může Olomouc nechat inspirovat jsou Sauna a osvěžovna NUUK z Hradce Králové nebo pražský SmetanaQ,“ komentuje výběr hostů organizátorka Alžběta Smejkalová a rozvádí informace o projektech: „SmetanaQ je dům, ve kterém sídlí bistro, galerie a studia pro designéry. Sauna a osvěžovna NUUK v sobě zase kombinuje saunování a kulturní vyžití. Těšíme se, až se dozvíme, co bylo inspirací a jak projekty vznikaly.“ 

Z Olomouce se představí sochař Jan Dostál. Určitě si všichni vybavíte jeho Vetřelce. Páteční PechaKucha bude příležitostí seznámit se s jeho další tvorbou i s autorem samotným.

Mezi čerstvě dokončené stavby v Olomouci se řadí Nezvalova archa. Pokud jste o ní zatím neslyšeli, více se můžete dozvědět během prezentace, která odhalí její podobu, účel a příběh, jenž za ní stojí.

„V září se snažíme držet se tématu kulturního dědictví a s tím jsme si vždy spojovali hlavně veřejný prostor, architekturu a projekty, které přispívají ke zlepšení kvality života ve městě. Letos se nám to podařilo dodržet asi tak ze dvou třetin,“ komentuje přípravu akce organizátor Ondřej Čejka a dodává: „V poslední třetině mezi prezentujícími převažují grafici a ilustrátoři. I tak jsme ale s výběrem s pokojeni a věříme, že večer bude plný zajímavých nápadů.“

Průběžné informace o akci a prezentujících můžete sledovat na FB profilu PechaKucha Night Olomouc. Vstupenky je možné zakoupit on-line.

reklama