Dokumentární film V SÍTI jde do kin už zítra!

Šokující snímek V SÍTI Barbory Chalupové a Víta Klusáka má za sebou slavnostní premiéru, která proběhla včera večer a od zítřka se diváci konečně dočkají filmu, o kterém se mluví už měsíce i v jejich kinech. Do českých kin vstoupí i s jednou potěšující novinkou – světová premiéra filmu proběhne v březnu na prestižním festivalu dokumentárních filmů CPH:DOX v Kodani, kde byl dokument V SÍTI zařazen dokonce do hlavní soutěže.

Ilona Tandlerová

Film vstupuje do kin ve dvou verzích. Standardní 100minutové, která musí být s ohledem na značnou explicitnost do 15 let nepřístupná, a speciální, kratší verzi V SÍTI: Za školou. Ta je doplněna o vysvětlující komentáře hlavních protagonistek a přístupná je už od 12 let. Řada projekcí filmu bude už od premiéry 27. února rozšířena o debaty s tvůrci a odborníky, které se budou konat téměř denně po všech koutech republiky. V Olomouci proběhne diskuze s Vítem Klusákem v kině Metropol v pátek 6. 3. po každé projekci. 

V SÍTI: Za školou je speciální verze filmu V SÍTI vhodná pro diváky už od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby. Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání. Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly.

#kino

reklama

PEARL DESIGN
Další články