[OL]4you na

Festival filharmonie nabídne koncert na Andrově stadionu. Láká na Dyka, Ledeckého a Urbánkovou

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími partnery připravují multižánrový open-air koncert pod názvem Festival filharmonie. Celovečerní program se odehraje 9. června od 19:00 na Andrově stadionu. Na pódiu se představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Večerem bude provázet Emma Smetana...

Festival filharmonie nabídne koncert na Andrově stadionu. Láká na Dyka, Ledeckého a Urbánkovou

Pořadatelé návštěvníkům slibují unikátní zážitek v podobě netradičního spojení klasického orchestru, pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery a hostujícího Hanze Sedláře, s největšími hity předních interpretů svých žánrů z naší hudební scény.

"Snahou klubu je využít Andrův stadion i ke kulturním účelům, zvláště v období letní sportovní přestávky, která k tomu doslova vybízí. Pro rok 2023 jsme pro svou ideu našli nejen pochopení, ale i sdílené nadšení u vedení Moravské filharmonie Olomouc. Myšlenka uspořádat letní open air koncert tak začala dostávat konkrétní podobu. Cílem je nabídnout Olomoučanům něco nového, co si, věříme, získá jejich oblibu a směle položí základ Festivalu filharmonie, možné budoucí koncertní tradici v Olomouci. Všichni, kteří se na přípravě Festivalu filharmonie podílí již dnes, zaslouží naše poděkování. Jsme v očekávání, jak na tuto výjimečnou akci zareaguje olomoucká veřejnost, ale třeba i přespolní milovníci kvalitní hudby," uvádí za SK Sigma Olomouc, a.s. Jiří Ficner.

"Festival filharmonie nabídne všem milovníkům dobré hudby unikátní zážitek v podobě spojení klasického orchestru s pestrými hudebními žánry, a to vše pod širým nebem. Na pódiu se v průběhu jediného večera představí Moravská filharmonie Olomouc v plné velikosti a síle a v počtu více než 65 hráčů doprovodí zpěváky naší hudební scény i s jejich kapelami. To vše dělá z koncertu jedinečnou událost v rámci celé naší země, nikde jinde totiž posluchači nebudou mít příležitost slyšet naživo tolik atraktivní a pestré hudby v jednom večeru," sděluje ředitel filharmonie Jonáš Harman. "Přijít s vizí, která nebude jen snová, spojí naše zpěváky i jejich kapely na Andrově stadionu s více než 65 člennou filharmonií, a ještě se stane kolébkou festivalu, znamená závazek. O to více mě těší, že už letos můžeme i olomouckému publiku přivézt nezapomenutelnou muziku Vojty Dyka, oblíbeného Janka Ledeckého i velký hlas Evy Urbanové. Vzdáme i hold Karlu Gottovi jeho písněmi. A to vše v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc. Věříme, že nadšení, s nímž jsme Festival filharmonie tvořili, přeneseme do krásné Olomouce a že lidé budou odcházet s radostí, s níž vznikal," dodává za autory a realizační tým Festivalu filharmonie Iveta Gronská.

Vstupenky jsou již v předprodeji v síti Ticketportal, Olomoučané si je budou moci zakoupit i přímo v Turistickém a informačním centru v podloubí radnice. Část výtěžku ze vstupného putuje na projekt Otevřeme zahradu hospice na Svatém Kopečku u Olomouce.

reklama