Gastro-kulturní výlety Evy Decastelo do Olomouce

Srdečná a strašně milá. Tak by se dala charakterizovat pár slovy Eva Decastelo, se kterou se budete moci již 24. ledna setkat na třetím ročníku Business plesu. Když jsem s Evičkou dělala tenhle rozhovor, akorát se vracela z Vítkova z divadelního představení hudební komedie Hodina duchů, ve které účinkuje. Dnes prý byla skvělá atmosféra a standing ovation, což, věřím, je pro herce nejvíc. Náš rozhovor se točil kolem Olomouce, Business plesu, (kterého se letos zúčastní již potřetí) i dalších věcí, které má na našem městě ráda. Prý se tu moc ale moc nevyspí. Proč? Čtěte rozhovor níže.

Ilona Tandlerová

Evi, první ročník Business plesu jste moderovala, loni jste tam měla Business ples TV, takže jste u všeho již od začátku. Na co se těšíte nejvíc letos? 

Letos se moc těším na Jitku Boho se kterou jsem se dlouho neviděla a mám ji moc ráda, na Libora Boučka a jeho skvělý a velmi inteligentní smysl pro humor. Těším se i na Mekyho Žbirku a jeho ženu Kateřinu, která mu dělá manažerku a je to úžasná a velmi milá žena. 

Strašně se těším také na setkání s přáteli, v Olomouci mám spoustu známých a kamarádů a jsem ráda za to, že se s nimi můžu potkat na tak fantastickém místě, kde se ples koná (pozn. red. Business ples se koná v hotelu NH Collection Olomouc Congress). A protože bývám v Olomouci většinou pracovně, tentokrát se moc těším na to, že budu mít více času právě na zábavu. V NH Hotelu jsou navíc tak skvěle rozčleněny prostory, že můžete tančit a když si chcete víc “pokecat” s přáteli, vždy najdete místo, kde to jde a nemusíte na sebe křičet, abyste se navzájem slyšeli. Každoročně se těším také na výtečný catering. V hotelu pravidelně spávám a musím přiznat, že se šíleně těším na snídaně, protože servírují ty vůbec nejlepší snídaně. I proto jsem se rozhodla, že povánoční kila budu shazovat až po téhle akci, je to pro mě takový gastrozážitek, který si rozhodně neodepřu, protože miluju dobré jídlo. 

Co se Vám na minulých ročnících líbilo nejvíce? 

Loňský ročník jsem si strašně užila, nejen proto, že na něm vystupovali Karel Wágner a Michal David. S oběma se znám nejen pracovně, ale jsme i přátelé, byla jsem za setkání s nimi strašně ráda. Loni jsem také hodně tančila a proto mám letos nachystané dva páry bot, lodičky k róbě “za kočičku” a pak ty pohodlnější, ve kterých budu moct právě tančit. 

Ples je už za 16 dní, navíc jde o Black Tie akci, kdy je dlouhá róba na místě. Už víte, v čem vyrazíte?

Celkem budu mít letos na ples připraveny čtvery šaty. Ty vystřídám na natáčení talk show, kterou pak budete můžete vidět na Extra.cz a bude se točit ještě před začátkem Business plesu s Přemkem Forejtem, Jitkou Boho i Liborem Boučkem. Přímo na ples si pak beru jedny z nich. Šaty pro mě šije olomoucká návrhářka Šárka Ordošová a já se už nemůžu dočkat, až si je všechny postupně obleču, jsou totiž úžasné a velmi originální. 

A co Olomouc jako taková, máte čas si ji projít, líbí se Vám u nás? 

Já mívám vlastně nejvíc práce v Olomouci, Ostravě a okolí. Do Olomouce nejezdím vůbec autem, ale vlakem ať si to můžu pořádně užít. Vždycky, když tam spím, absolvujeme kolečko Belmondo, Retro a pravidelně končíme v Black Stuffu. V Olomouci se tak pravidelně nikdy nevyspím. 

Jinak co se města jako takového týče, Olomouc je velmi kulturní a pokroková. Jako patronka studentské miss také musím říct, že tu máte tolik krásných holek, že mívám problém vybrat ze semifinalistek ty “nej”. V Olomouci bývám také v rámci moderování jednoho z projektů, který se koná na náměstí a slouží k prevenci různých zdravotních rizik, jako jsou kožní melanomy apod., kdy si mohou přijít lidé na náměstí zkontrolovat znaménka a další rizikové faktory od lékařů z místní nemocnice. To je moc pěkný projekt, který hlavně pomáhá a pacienti si mohou přímo dohodnout na místě termín na vyšetření přímo v nemocnici. Do Olomouce se každopádně už teď moc těším! 

A my se těšíme také! Na Business plese už 24. ledna 2020! 

#rozhovor

reklama

PEARL DESIGN
Další články