[OL]4you na

Horká čokoláda s marshmallows nebo bombardino? Máme recept na skvělé drinky!

Venku je zima, sychravo, před námi pečení, úklid, honba za posledními dárky... Pojďme se na chvíli zastavit a připravit si drink, který nás nejen zahřeje, ale také nám navodí tu správnou předvánoční náladu.

Horká čokoláda s marshmallows nebo bombardino? Máme recept na skvělé drinky!

ČOKOLÁDA S MARSHMALLOWS
Jestli milujete sladké a tyhle bonbony, pak je následující nápoj přesně podle vašeho gusta! Nic pro ty, co drží dietu. Ale občasné zhřešení není na škodu, co říkáte?!

Co potřebujete:
1,5 lžíce kakaa
1 lžíce cukru krupice
400 ml plnotučného mléka
1/4 lžičky vanilkového extraktu
30 g bonbonů marshmallow

Postup:
Kakao a cukr smíchejte dohromady. Mléko přiveďte téměř k varu a pak plamen stáhněte na minimum. Třetinou mléka zalijte kakao a metličkou prošlehejte dohladka. Kakaovou kašičku vlijte do vroucího mléka v hrnci, přidejte vanilkový extrakt a 1 až 2 minuty provařte. Podávejte posypané bonbony marshmallows, které se začnou okamžitě rozpouštět. Je to slast.

BOMBARDINO
Bombardino je nápoj oblíbený v Itálii během zimní sezony, zvláště v horských střediscích. Vznikl v oblasti Livigna už v roce 1972, kdy se horští instruktoři potřebovali zahřát. V původním receptu nechyběla káva a brandy, která bývá velmi často nahrazována whisky.

Co potřebujete:
kakao 
200 ml mléka
250 ml smetany ke šlehání
250 ml whisky
500 ml vaječného koňaku (o tom, kde koupit ten nejlepší, jsme psali ZDE)

Postup: 
V hrnci svařte vaječný koňak s whisky, nakonec vmíchejte horké mléko a nápoj rozdělte do sklenic. Ozdobte pořádnou vrstvou ušlehané smetany. Zasypte kakaem a podávejte.

Dobrou chuť!

FOTO: Freepik

reklama