[OL]4you na

In The Name Of Jimi. Do Bounty Rock Cafe míří Leon Hendrix!

11. květen si zapište do diářů. V Olomouci se vůbec poprvé představí bratr fenomenálního Jimiho Hendrixe Leon. Společně s kapelou Fulvia Feliçiana do Bounty Rock Cafe přivezou vzpomínkovou show k osmdesátému výročí narození Jimiho. Před Leonem Hendrixem vystoupí olomoučtí Moonpark.

In The Name Of Jimi. Do Bounty Rock Cafe míří Leon Hendrix!

Leon Morris Hendrix je malíř, kytarista a skladatel, který kromě toho, že se momentálně věnuje odkazu svého bratra, má na kontě také vlastní alba s Leon Hendrix Band. První vyšlo v roce 2002 pod názvem Seattle Rain, novější potom s titulem Keeper Of The Flame o čtyři roky později. Leon je rovněž spoluautorem životopisné knihy o jeho o šest let starším bratrovi. Biografie nese název Jimi Hendrix: A Brother’s Story a nabízí skvělé počtení.

Zážitek, na který se nezapomíná

Společně s Leonem Hendrixem v Olomouci vystoupí výtečný kytarista a zpěvák Fulvio Feliçiano propagující již řadu let Jimiho nesmrtelnou kytarovou hru. Fulvio se objevil po boku takových jmen, jako jsou Vinnie Moore, Nathaniel Peterson, Carl Palmer nebo Mike Terrana. Na baskytaru se představí Marco D’Angelo, jenž si zahrál například se Stanem Skibbym či s Nathanielem Petersonem. Za bicí usedne Pino Liberti, který se pyšní spoluprací s mnoha hudebníky, mezi něž se řadí mimo jiné Buddy Miles, Uli Jon Roth, Marco Mendoza, Kee Marcello či Tony Franklin.

Na pódiu mezi muzikanty panuje neuvěřitelná chemie, umocněná sympatiemi k Jimimu Hendrixovi a k jeho tvorbě, dlouholetým přátelstvím, navíc okořeněná italským temperamentem hudebníků. To vše zaručuje podívanou, na kterou se nezapomíná… Když se k nim později připojí Leon, zážitek je dokonán. "Těším se, že se setkám se spoustou přátel, které jsem během zimního turné poznal, a že poznám nové a užijeme si rockovou jízdu," usmívá se Leon Hendrix.

Moonpark jako host

Než zazní Hendrixovy hity, v Bounty Rock Cafe vystoupí olomoucká kapela Moonpark. S Leonem Hendrixem si poprvé zahráli na společném koncertě v Uničově v prosinci a byl to jedinečný večer. I proto se jejich síly spojují také během jarního turné.

FOTO: Facebook kapely Moonpark

Koncert v Bounty Rock Cafe se uskuteční v rámci turné po České republice a Slovensku. Koná se 11. května od 20:00. Vstupenky stojí 450 korun a pořídíte je zde.

reklama