[OL]4you na

Jak chutná (nejen) Valentýn...

Jedněmi milovaný, jiné nechává chladnými, mnozí jej z duše nenávidí. Červená srdíčka na ně skáčou v každé reklamě a dávají jim bolestně pocítit jejich samotu. Valentýn. Svátek, jehož původ je tak hořkosladký, jak jen sama láska někdy bývá. Zapomeňme na komerční rozměr a užijme si Valentýn s láskou a opravdově. Ostatně tak, jako bychom si měli vychutnávat každý den. O tom láska je.

Jak chutná (nejen) Valentýn...

Svátek sv. Valentýna bývá často zatracován jako něco komerčního. Pravda, postupem let se z něj stala poměrně dobrá příležitost pro nejrůznější obchodní odvětví, ale jeho původ a smysl je někde úplně jinde. Ostatně o tom jsme již psali tady. Ať už jej slavíte, nebo dáváte přednost 1. máji, a nebo se prostě a jednoduše milujete bez svátků a významných dnů, jistě se shodneme, že lásku bychom si měli vyjadřovat neustále. I bez darů, beze slov... A když ji někdo nemanifestuje a nesdílí s širokým okolím, neznamená to, že ji nemá. Láska se sestává z mnoha maličkostí a má spoustu podob. Láska je...

... polibek na dobrou noc.
... snídaně do postele.
... úsměv při odchodu do práce.
... umyté nádobí a vyprané prádlo.
... romantická večeře.
... film pod peřinou, když usnou děti.
... mávnutí rukou nad odřeným nárazníkem.
... horký čaj, když se necítíte dobře.
... vana plná pěny po náročném dni.
... pohlazení, když se rozčilujete nad marností všeho a všech.
... obejmutí před usnutím.
... pověšená polička na obrázky.
... společné výlety.
... neutichající smích.
... káva pro lepší den.
... půlnoční topinky, když vás přepadne hlad.
... pochvala nového účesu.
... dlouhé večerní hovory při svíčkách.
... růže, protože jste...

Lásku hledejte v maličkostech. A slavte ji každý den, protože je vzácná a není samozřejmostí. Pečujte o ni a hýčkejte ji - ať už je 14. února, nebo kterékoliv jiné datum. 

Hezký (nejen) valentýnský den!

reklama