[OL]4you na

Jak pečovat o pleť v zimě? Chce to hydrataci a vitaminy

Toužíte po pleti, která by nejen skvěle vypadala, ale doslova zářila na dálku? Máme pro vás tipy, jak předcházet vysušení či podrážděnosti, kterou teď v zimě způsobuje střídání teplot, mráz, vytopené místnosti či vlhkost.

Jak pečovat o pleť v zimě? Chce to hydrataci a vitaminy

Pečujte o pleť i v zimě
Hned na úvod pro vás máme tu nejdůležitější informaci - ač bychom o naši pleť měli pečovat celoročně, právě v zimě je nejnamáhanější a vyžaduje speciální pozornost. Na jejím stavu se negativně podepisuje mráz, pleti nedělá dobře ani vítr, který ji vysušuje. Pokožku vyčerpávají také změny teploty způsobené přechodem z venkovního prostředí do vytopených prostor. Pleť se začíná olupovat, ztrácet elasticitu, bývá podrážděná a přesušená, postupně se navíc ztenčuje její ochranná vrstva. Rovněž jí chybí dostatek výživy, proto je i regenerace pomalejší. Zkrátka sečteno a podtrženo, zima naší pleti ani trochu nesvědčí. Ale se vším se dá bojovat a vaše pleť může být ve formě i teď, a to díky speciální péči a pozornosti.

Používejte krémy s vitaminy
Protože nízká teplota a vlhkost vzduchu, mráz i vítr pleť vysušují, v zimě se obecně doporučuje používání hutnějších krémů, které budou navíc obohaceny o vitaminy. A především platí - hydratujte, hydratujte, hydratujte. Vaše pleť se vám odvděčí.

Čištění pleti jako základ
Co dělat pro to, aby vaše pleť byla krásná a svěží? Dbejte na důkladné čištění. A neskutečnou službu vám udělá i sérum, jež by se mělo aplikovat pod krém vždy ráno a večer. A to platí nejen u žen, ale také u mužů. I ti by neměli péči o pleť podceňovat. 

Nechte v noci pleť nadechnout
Právě přes noc můžeme pleti dopřát potřebnou dávku péče, aby lépe regenerovala. Co byste měli pleti dopřát, než ulehnete do postele? Kvalitní očištění, sérum, oční krém, krém. Ten může být lehký i hutnější, vždy záleží na potřebě. Ideální je také jednou týdně pleť ošetřit overnight nebo jinou maskou. 

Ochrana před sluncem
I když se vám to na první pohled nemusí zdát jako nezbytné, vaši pleť byste i v zimě měli chránit krémem s UV filtrem. Zejména na horách bychom jej neměli vynechat. Vaše pleť vám poděkuje. A vyhnete se tak i pigmentovým skvrnám. 

Další tipy
Péče o pleť se netýká jen našeho obličeje, krku či dekoltu, před chladem a vysušováním chraňte i ruce, rty a dostatečně hydratujte své tělo také zevnitř. Dodržujte pitný režim. Doporučuje se voda a čaj, ovocné či zeleninové šťávy plné vitaminů. Vždy mějte po ruce balzám na rty. Noste rukavice a rukám věnujte náležitou péči. Samozřejostí jsou krémy na ruce a dopřejte si i zábaly, ideálně přes noc. 

reklama