[OL]4you na

Jarní vydání PechaKucha Night Olomouc

Jste-li milovníci módy a originálních produktů a dekorací, nemělo by vám uniknout 17. vydání PechaKucha Night Olomouc, které se bude konat v sobotu 7. dubna 2018 v Divadle na cucky. Návštěvníci se mohou těšit na desítku hostů. Svou práci v rámci svižných prezentací představí místní i přespolní tvůrci.

Jarní vydání PechaKucha Night Olomouc

S jarem přichází nálada objevovat nové věci, často hledáme inspiraci a máme touhu osvěžit svůj šatník i domov něčím neotřelým. Nejčastěji dámy pak mají chuť provětrat svůj šatník, vytáhnout ze skříní slušivé sukně a šaty. To je i důvod proč se organizátoři při přípravě dubnového vydání PechaKuchi zaměřili na módu a design. „Rádi bychom naše publikum seznámili s českými šikovnými návrháři a designéry, které třeba už nějakou dobu sledujeme a jsme přesvědčeni o tom, že jejich tvorba je kvalitní a stojí za zhlédnutí,“ komentuje výběr hostů organizátorka Alžběta Smejkalová.

Z pražského butiku Koncept Story přijede představit své značky Alžběta Straussová, Martina Skalická a Pavlína Miklasová. Pavlína díky své diplomové práci dospěla k navrhování a výrobě plavek, které dnes prodává pod značkou PLOVE. Za značkou Oneday stojí duo Alžběta a Martina, které razí minimalismus a pohodlí. Pro Olomoučany bude jistě zajímavá Sandra Švédová, která již několik let úspěšně vede vlastní módní značku a je pro zájemce z Olomouce doslova na dosah ruky. Její salon totiž najdete v Přerově.

„Oldřich Vojta je host, který během akce bude představovat pomyslný předěl mezi módou a designem,“ směje se organizátor Ondřej Čejka: „Oldřich se totiž věnuje jak módnímu, tak produktovému designu.“ Oldřich má zkušenost s produktovým designem ze zahraničí a je čerstvým držitelem ocenění Red Dot Award 2018. V loňském roce se podílel na přípravě výstavy Manolo Blahnik, The Art of Shoes pro pražské Museum Kampa.   

Ze Zlína dorazí Adéla Bačová, která balancuje na hranici designu a architektury. Adéla v současnosti spolupracuje s vizovickou společností KOMA modulars, kde se podílí na finální podobě modulárních staveb.

Do světa porcelánu nás zavede dvojice vystupující pod názvem Handle with care, kterou tvoří Jan Laštovička a Saila Hastrup, původem ze Švédska. Za zmínku stojí určitě i v Olomouci nově otevřený ateliér RODYN. Najdete ho na Dolním náměstí a o práci se dřevem, kovem a kůží budou mluvit Zuzana a Pavel Šmídovi.

Do Divadla na cucky, kde se PechaKucha Night bude konat, můžete dorazit s předstihem a naladit se na akci v kavárně, která je součástí divadla. Vstupenky koupíte rovněž na pokladně divadla. Více se o akci dozvíte zde.

Na PechaKucha Night bude navazovat čtrnáctidenní pop-up shop, který nabídne produkty vybraných designérů a módních návrhářů. Pop-up shop bude v prostorách Divadla na cucky. Otevřeno bud od 6. do 21. dubna 2018, vždy od pondělí do soboty, od 14.00 do 19.00 hodin.

reklama