[OL]4you na

Jaro, vítej!

Konečně jaro! Milujete svěží vítr ve vlasech? To, jak vzduch neodolatelně voní předzvěstí léta? Jak vše rozkvétá, okolí se začíná zahalovat do barev a ptáci zpívají už od rozednění? Hurá, je tu jaro!

Jaro, vítej!

Pro někoho konečně, pro jiného jen klasické střídání ročních období, které přejde bez povšimnutí. Je fakt, že huňatý kabát vypadá někdy líp než teplákovka v barvě roku podle Pantone, i bombardino na svahu chutná víc než jarní detoxikační čaj, horké kakao vypité v teplých ponožkách u praskajícího krbu má také občas víc do sebe než drink usrkávaný na zahrádce... Vše má svá pro a proti, ale jaro je tu, to je neoddiskutovatelný fakt, tak jej pojďme přivítat s otevřenou náručí a přijmout všechny jeho krásy tak, jak nám je naservíruje. A že jich je! 

Jak já už se na jaro těšila! Lhala bych, kdybych tvrdila opak. Odhazování svršků je fajn, jarní barvy slibují zajímavé kombinace a oživení šatníku, slunce bude mít sílu, ubyde pošmourných dní. A snad i rýmiček a zápalů plic. Těším se na svěží vánek, běh kolem zurčící řeky, voňavé procházky kolem sadů, na pozorování strak, jak si staví hnízda, na zahrádky ve městě, nové sluneční brýle i kafe vypité před čerstvě zrytým záhonem. 

Člověk by si měl užívat za všech okolností, měl by se radovat tady a teď a přítomný okamžik si vychutnávat dosyta. A jaro k tomu přímo vybízí. Tak se nechme zlákat jeho krásami, stojí totiž za to. Jako všechny krásy světa.

reklama